مسئول کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی عکس وقف بیان کرد:
ارائه دهندگان آثار، عکس های تکراری به جشنواره ارسال نکنند
یزدانی گفت: ارائه دهندگان آثار از ارسال آثاری که در دیگر جشنواره ها شرکت داده شده اند در این جشنواره خودداری کنند تا شاهد جشنواره ای با کیفیت مطلوب باشیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز،«جواد یزدانی» امروز (دوشنبه ۱۷ دی) در نشست خبری ششمین جشنواره ملی عکس «وقف چشمه همیشه جاری» گفت: با توجه به اینکه هنرمندان عکاس استان فارس مقام های ارزنده ای کسب کردند سازمان بر این شد که ششمین جشنواره عکس امسال در این استان برگزار شود.

 

مسئول کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی عکس «وقف چشمه همیشه جاری» با بیان اینکه این جشنواره با رویکرد عکاسی مستند برگزار می شود، متذکر شد:  هرگونه ویرایش که جنبه استنادی عکس را از بین ببرد و یا  اعمال ویرایش های اغراق شده سبب حذف عکس می شود، البته تغییر کنتراست، سیاه و سفید کردن، اصلاح رنگ و کراپ عکس بلا مانع است.

 

وی با تأکید بر اینکه در صورت لزوم در هر مرحله از جشنواره شرکت کننده باید قادر به ارائه نسخه اصلی عکس به دبیر خانه جشنواره باشد، خاطرنشان کرد: دبیر خانه جشنواره مجاز است در صورت کافی نبودن کیفیت عکس ارسالی در سایز اصلی و مشکلات تکنیکی عکس در هر مرحله از جشنواره عکس را حذف کند.

 

یزدانی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره ارسال کننده عکس را صاحب اثر و تولید کننده تلقی می کند و هر گونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده است، تأکید کرد: ارائه دهندگان آثار از ارسال آثاری که در دیگر جشنواره ها شرکت داده شده اند در این جشنواره خودداری کنند تا شاهد جشنواره ای با کیفیت مطلوب باشیم.

 

وی بیان کرد: شرکت در جشنواره به معنای پذیرش شرایط جشنواره بوده و برگزارکننده مجاز به استفاده از تـمام یا بخشی از عکسهای پذیرفته شده در جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی صاحب اثر است، همچنین آثار می تواند رنگی یا سیاه و سفید باشد، اما در مجموع عکس های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه ی تصویری باشند.

 

مسئول کمیته اطلاع رسانی ششمین جشنواره ملی عکس «وقف چشمه همیشه جاری»  گفت: علاقه مندان به ارائه اثر در این جشنواره می توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه اجرایی جشنواره در شیراز پل حر، جنب آتش نشانی، اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، معاونت فرهنگی و اجتماعی ارسال کنند و یا با شماره تلفن  ۲۵۲۹ داخلی ۳۱۶۸ تماس بگیرند، همچنین با مراجعه به تارنمای جشنواره به آدرس www.oghaffestival.ir اطلاعات بیشتری کسب و یا ثبت نام کنند.

 

یزدانی افزود: همچنین برای تسهیل دسترسی به اطلاعات لازم برای شرکت در جشنواره کانالی در تلگرام با لینک https://telegram.me/ovghafphotofestival.ir و در اینستاگرام oghafphotofestival@ ایجاد شده است و در برنامه سروش نیز کانالی به همین منظور راه اندازی خواهد شد.

چاپ خبر