یادداشت خبرنگار/
فضای مجازی فرصتی برای اعلام جنایات استکبار جهانی
هر کجا بحث فضای مجازی می شود، خیلی ها این مثل معروف را می آورند که فضای مجازی مانند چاقوی دو لبه است که نیازمند استفاده درست و به جا است.

خبرگزاری شبستان _ خراسان جنوبی: جواد شریفی نیا- یکی از فرصت هایی که موافقان و مخالفان زیادی دارد، موضوع فضای مجازی است، برخی ها اعتقاد دارند که باید به طور کلی این فضا بسته شود، که این دیدگاه تعداد محدود و انگشت شماری از افراد است و از طرف دیگر درصد زیادی از مردم آن را جزئی از زندگی و کار خود می دانند و معتقدند که می توان با استفاده درست از این فضا از آن به نحو مطلوب و صحیح برای انجام بسیاری از کارها استفاده کرد.

 

فضای مجازی یکی از فرصت های مناسب برای اعلام جنایات بسیاری از دولت های غربی عربی است، جنایاتی که در سکوت مجامع جهانی روزانه هزاران نفر را در مناطق مختلف جهان به کام مرگ می کشاند، یکی از مهمترین این جنایات که متاسفانه هیچ اشاره به آن در دنیا نمی شود، بمباران مردم مظلوم یمن اعم از کودکان، نوجوانان و زنان است، جنایاتی که به نظر می رسد باید در فضای مجازی علیه آن فریاد زد و مردم دنیا را نسبت به ظلم و ستم آل سعود بیدار کرد.

 

یکی از فیلم هایی که در کمتر از ۲۰ ساعت در اینستاگرام نزدیک به ۱۵۰ صفحه، آن فیلم را استوری کرده و ده ها کانال پرمخاطب در شبکه های اجتماعی داخلی و‌ خارجی فیلم را باز نشر داد، سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی درخصوص جنایات استکبار جهانی در منطقه و به ویژه کشتار مردم مظلوم یمن است که در آستانه سال نوی میلادی منتشر شد.

 

در این فیلم که به زبان عربی و انگلیسی زیرنویس شده بخشی از سخنان دو‌ ماه قبل آیت الله «سید علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند بازخوانی شده است که تاکید می کند: «این جریاناتی که امروز واقع می شود، این کشورهایی که خراب می کنند، این بچه های کوچکی که می کُشند، این کشورهایی که محاصره می کنند، آب و نان و دارو همه چیز را بر روی آن ها می بندند. خیال می کنید این کارها را چه کشوری انجام می دهد؟ بگو آمریکا، بگو انگلیس، فرانسه، صهیونیست، همین؟ خیر، این عقبه دارد، عقبه آن چیست؟ سکوت دنیا، بی تفاوتی دنیا، همه در این خون ها شریک هستند. آن کودکان یمنی را که نشان می دهند دیده اید؟ درست مثل نی و استخوان، آنقدر شورش کرده اند که حتی آشپز هم می گوید شور است، در کشور انگلیس مردم فریاد می زنند به انگلیس پلید و حکومت فاسدش که دیگر بس است به عربستان سعودی سلاح فرستاده ای، اما همه آنهایی که همسو هستند و همه آن هایی که سکوت می کنند باید پاسخ بدهند، اگر دنیا حرف بزند مگر آن ها جرات می کنند چنین کارهایی انجام دهند.»

 

این فیلم‌ با تلاش جمعی از جوانان فعال در فضای مجازی در روزهای نخست سال نو میلادی تولید و‌ در سطح گسترده ای منتشر گردید و تهیه کنندگان این اثر معتقدند که امروز باید از فرصت فضای مجازی برای بیداری و آگاهی بخشی به جوانان و مردم کشورهای خارجی استفاده کرد چرا که کشورهای غربی با بایکوت خبری سبب شده اند تا مردم و جوانان آنان متوجه جنایات سردمداران آنها در کشورهای مسلمان از جمله یمن، سوریه، بحرین و فلسطین و... نشوند.

 

دست اندرکاران این اثر گفته اند که در طی روزهای گذشته بازخوردهای زیادی از سایر کشورها و همچنین فعالان سیاسی گرفته اند و در آینده ای نزدیک محتواهای دیگری نیز در این جهت تولید خواهد شد.

 

 

 

 

چاپ خبر