رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان:
کاهش بیش از چهار درصدی نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در پاییز
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری از کاهش نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ بیکاری استان در پاییز سال جاری نسبت به پاییز سال گذشته چهار و ۲ دهم درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، طهمورث الیاسی بختیاری شب گذشته (۱۵ دی) در کارگروه اشتغال چهارمحال و بختیاری که با حضور استاندار و تعدادی از مسئولین استان در سالن شهید مردانی استانداری برگزار شد، گفت: نرخ بیکاری استان در فصل پاییز سال گذشته ۲۱ و ۲ دهم درصد بود که این رقم در پاییز سال جاری به ۱۷ درصد رسیده است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه نسبت شاغلین به جمعیت بالای ۱۰ سال در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، افزود: این مقدار از ۳۱ و یک دهم درصد در پاییز سال گذشته به ۳۱ و سه دهم درصد رسیده است.

 

وی بابیان اینکه نرخ بیکاری استان حدود چهار و ۲ دهم درصد کاهش داشته در حالی که میانگین نرخ بیکاری کشور تغییر محسوسی نداشته است، اظهار کرد: نرخ بیکاری اعلام شده از طرف مرکز آمار ایران یک برآورد نقطه ای بوده که باید با احتساب پارامترهای اقتصادی جامعه برآورد شود.

 

الیاسی بختیاری تصریح کرد: اگر نرخ بیکاری را با توجه به مفاهیم بازار نیروی کار در جامعه مورد ارزیابی قرار دهیم نرخ دقیق تری از آن به دست می آید.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری باید در کنار سایر آمارها از جمله نسبت اشتغال استان، نرخ مشارکت و رشد اشتغال بررسی و ارائه داده شود.

 

چاپ خبر