پیش‌بینی آب و هوا ۱۵ دی/
دور جدید بارش‌ها ۱۹ دی آغاز می‌شود
مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به گذر سامانه بارشی از ۱۹ تا ۲۰ دی ماه، گفت: پیش بینی می کنیم در غرب و شمال غرب کشور، دمای هوا ۵ تا ۱۰ درجه کاهش یابد.

«احد وظیفه» درباره وضعیت هوای مناطق مختلف کشور در اولین ماه از فصل زمستان به خبرنگار خبرگزاری شبستان گفت: امروز ( شنبه 15 دی) آسمان اکثر شهرهای کشور صاف خواهد بود و جوی آرام در این مناطق پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: جو پایدار در امروز و در شهرهای صنعتی به دلیل انباشت آلاینده های جوی، باعث کاهش کیفیت هوا می شود.

 

وی با اشاره به وزش باد شدید در نواحی شمال غرب کشور به ویژه در استان اردبیل، خاطرنشان کرد: روز یکشنبه ( 16 دی) یک سامانه بارشی وارد کشور خواهد شد.

 

وظیفه ادامه داد: روز یکشنبه در نواحی غرب، جنوب غرب، بخش هایی از شمال غرب و دامنه های البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز و تهران، بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در مناطق مذکور طی روز دوشنبه، گفت: در این روز، شدت بارندگی در نواحی جنوب غرب کشور افزایش خواهد یافت.

 

وی تصریح کرد: روز دوشنبه ( 17 دی) در بخش هایی از استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس و شمال بوشهر بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

 

وظیفه با اشاره به وزش باد و بارش پراکنده در سواحل دریای خزر، برخی از نواحی شمال شرق، شرق و مرکز کشور، افزود: تا پایان هفته گذر دو سامانه بارشی را پیش رو داریم که کشور را به صورت گسترده تحت تاثیر قرار می دهد و انتظار داریم غیر از جنوب شرق در سایر نقاط کشور بارندگی داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه  بیشترین بارش را در استان های حاشیه زاگرس در غرب و جنوب غرب کشور خواهیم داشت، افزود: گذر سامانه اول از چهارشنبه (12 دی) تا  روز جمعه 14 دی ماه رخ داد و سامانه دوم نیز از 19 تا  20 دی ماه از روی کشور عبور می کند که با گذر این سامانه تغییرات نسبی دما را خواهیم داشت و پیش بینی می شود در غرب  و شمال غرب بین 5 تا 10 درجه کاهش دما داشته باشیم.

 


 وظیفه با بیان اینکه  در اوایل هفته پایانی دی ماه یعنی(22 تا 25) سامانه بارشی باعث بارش برف در اغلب مناطق شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز و بارش باران در سواحل شمالی کشور می شود، گفت: طی هفته پیش رو تا هفته پایانی دی ماه با کاهش نسبی دما، مصرف گاز و انرژی های فسیلی به ویژه در شمال غرب و غرب کشور برای تامین گرمایش منازل و سوخت نیروگاه های برق با افزایش نسبی مواجه می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، دمای امروز تهران را بین ۱۲ و ۱ درجه اعلام کرد و درباره وضعیت هوای پایتخت طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران روز یکشنبه ( ۱۶ دی) نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می شود و روز دوشنبه نیز آسمان تهران، نیمه ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد در اواخر وقت کاهش ابر پیش بینی می شود.

 

چاپ خبر