امام جمعه موقت اصفهان:
توانمندی و صداقت معیار گزینش باشد/اهمیت رفع مشکل آب کشاورزان
حجت الاسلام رهبر با تاکید بر اهمیت رفع مشکل آب کشاورزان اصفهان گفت: توانمندی و صداقت در کار باید محور و معیار گزینش افراد برای مسئولیت ها و استخدام باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، »حجت الاسلام محمدتقی رهبر» در خطبه های نماز جمعه اصفهان با اشاره به ضرورت بکارگیری نیروهای کارآمد در دستگاه های اداری، نظارتی و خدماتی اظهارکرد: نباید سلایق سیاسی و جناح بندی ها محور و معیار گزینش افراد باشد بلکه توانمندی و صداقت در کار باید محور ومعیار گزینش افراد برای مسئولیت ها و استخدام باشد.

 

امام جمعه موقت اصفهان افزود: گزینش های سلیقه ای باعث انتخاب افراد نالایق و ناکارآمد و حذف افراد کارآمد می شود و در این چنین وضعیتی کشور با چالش هایی از جمله استفاده از نیروهای کارآمد و کارشناس می شود.

 

 وی رعایت اعتدال و عدالت را در خدمت گذاری به مردم مهم خواند و گفت: بی عدالتی ها ناشی از بی توجهی به حقوق مردم و استفاده از افراد بی لیاقت در مسئولیت های اجتماعی و اداری است که این موضوع به کشور خسارت وارد می کند.

 

حجت الاسلام رهبر بر استفاده از نیروهای آگاه و با بصیرت و توانمند در مسئولیت های اداری تاکید کرد و یادآورشد: افراد دارای مسئولیت باید عملکرد خود را ارزیابی کنند و خداوند را ناظر بر فعالیت ها و تصمیم های خود ببینند و ظلم نکنند.

 

وی با اشاره به اینکه کشاورزان خواهان توزیع عادلانه آب در کشور هستند، تصریح کرد: نباید توزیع منابع آبی سلیقه ای باشد و در برخی مناطق مشکلی از آب نباشد و در برخی از مناطق خشکسالی و کمبود بارندگی ها و بی عدالتی ها برای ان ها مشکل مشکل ساز بشود.

 

وی پیگیری نمایندگان مجلس برای تحقق خواسته مردم را ضروری خواند و اذعان کرد: برای رفع چالش های اجتماعی و مشکلات معیشت مردم باید آب کشاورزان تامین و شرایط سخت زندگی برای آن ها تسهیل شود.

 

خطیب جمعه اصفهان نقش مردم در انقلاب اسلامی را مهم خواند و گفت: مردم در کشورمان نقش موثر و اساسی دارند و نمی توان حضور و مشارکت آن ها را کم اهمیت شمرد و باید مسئولان وظیفه خود را نسبت به مردم ایفا کنند و نارضایتی ها را از بین ببرند.

 

وی ادامه داد: رسیدگی به نیازها و برخورد با مفسدان رضایت مندی را افزایش می دهد و نباید دستگاه اداری و نظارتی فرصت را برای تخلف و ظلم افراد مفسد فراهم کنند که هر کاری می خواهند انجام دهند و مشکلات مردم افزایش یابد و یک سری هم بیت المال را برای خود بکارگیرند./

 

چاپ خبر