تعلیم و تعلم با ایمان به شکوه و جلال می رسد
امام جمعه یاسوج تعلیم و تعلم را از برترین فضیلت ها در دین مبین اسلام دانست و گفت: این دو زمانی به شکوه و جلال می رسند که با ایمان همراه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، مدیرکل آموزش و پرورش و مسئولان سواد آموزی استان کهگیلویه و بویراحمد امروز با امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

 

آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه یاسوج در این دیدار ضمن خیرمقدم، گفت: دستور خداوند تعالی به انبیاء و احادیث ائمه اطهار (علیهم السلام)، تجلی تاکید دین بر علم آموزی است.

 

وی اظهار داشت: نخستین ندای وحی بر رسول مکرم اسلام در مورد علم آموزی است که موجب نور حیات و روشنی در جامعه می شود.

 

امام جمعه یاسوج در ادامه، با اشاره به اینکه در دین مبین اسلام تعلیم و تعلم از برترین فضیلت هاست، خاطرنشان کرد: این دو زمانی به شکوه و جلال می رسند که با ایمان همراه شود.

 

آیت الله حسینی گفت: با عمل به فرمان تاریخی امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی، خوشبختانه رشد سواد در استان بیانگر عملکرد بسیار خوب این جهاد در استان است.

 

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: استان ما افتخار دارد که شهید جلیل پور از فرزندان این استان، نخستین پیشنهاد دهنده جهاد سواد آموزی است.

 

هادی زارع پور، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: امسال برای نخستین بار طرح آموزش عملی «نماز، کلید بهشت» در شهرستان های دنا، یاسوج، دهدشت، گچساران و مارگون اجرا شد.

 

زارع پور گفت: فعالیت های سواد آموزی در سه دوره سواد آموزی، انتقال و تحکیم در قالب برون سپاری به ۱۰ موسسه‌ و تشکل مردم نهاد انجام می شود.

چاپ خبر