نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی با حضور ظریف و معاونان وی برگزار شد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با اشاره به نشست مشترک با وزیر امور خارجه گفت: در این نشست بر بحث مقاومت حداکثری در مقابل فشارهای آمریکا تاکید شد.
 
«علی نجفی خوشرودی» در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به جلسه امروز یکشنبه 2 دی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر و معاونان وزارت خارجه ظهر امروز در محل این وزارتخانه برگزار شد. 
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:
در این جلسه آقای ظریف گزارشی از آخرین وضعیت تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی، روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران و برنامه‌ها و فعالیت‌های وزارت خارجه ارائه کرد و اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
 
نجفی خوشرودی بیان کرد: مقاومت حداکثری در مقابل فشار حداکثری آمریکا، استفاده از ظرفیت‌های مختلف برای تامین نیازمندی‌های کشور در شرایط تحریم و فشار شکست سیاست آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفت ایران، نقش ایرانیان خارج از کشور، اولویت و اهمیت روابط با همسایگان، اهمیت و ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه‌ها در روابط خارجی، استفاده از ظرفیت مجلس برای پیشبرد سیاست خارجی و ضرورت حمایت بیشتر از دستگاه دیپلماسی برای مقابله با روندهای مغایر با منافع ملی از مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
 
وی توجه ویژه وزارت خارجه به دیپلماسی اقتصادی و اهتمام به اعتماد عمومی به عنوان بزرگترین پشتوانه مقابله با فشارها و تحریم‌ها را نیز از دیگر موارد مطروحه در این نشست عنوان کرد./
چاپ خبر