در افتتاحیه کتابخانه روستای اطرب بیان شد:
سرانه مطالعه به واسطه مسجدی ها افزایش می یابد
حجت الاسلام محمود علیخانی به فعالیت ۲۹۸کتابخانه مخزن دار و ۱۷۳کتابخانه باز در استان اشاره کرد وگفت: با اجرای طرح کتابخوانی بعد از نماز مغرب و عشا بدنبال افزایش سرانه مطالعه کشور به واسطه مسجدی ها هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، حجت الاسلام محمود علیخانی سرپرست ستادهماهنگی و نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران شامگاه(24آذر) در مراسم افتتاحیه ساختمان کانون و کتابخانه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) مسجد جامع روستای اطرب با اشاره به اهمیت کتابخوانی در دین مبین اسلام اظهار کرد: نمونه بارز فرهنگ کتاب خوانی و اهمیت مطالعه را می توان در سوره علق دید، خداوند در اولین آیاتی که به حضرت محمد(صلی الله علیه وآله وسلم) نازل کرد در واقع ایشان را به خواندن دستور داد.

 

حجت الاسلام علیخانی با بیان اینکه دین اسلام دین خواندن است، افزود: هرجامعه ای که مطالعه آنها بالاتر باشدآن جامعه جامعه ای متربی است.

 

وی ادامه داد: اهمیت علم آموزی در آیات و روایات نیز به کرات آمده است، «اطْلُبُوا الْعِلْمَ‏ مِنَ‏ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد؛ از گهواره تا گور دانش بجوئید.» «اطْلُبُوا الْعِلْمَ وَ لَوْ بِالصِّینِ» علم بیاوزید، حتی اگر لازم باشد آن را در چین بیاموزید.

 

حجت الاسلام علیخانی با بیان اینکه حکمت گمشده مومنین است، افزود: یادگیری برزن و مردم مسلمان واجب است.

 

وی به فعالیت 298کتابخانه مخزن دار و 173کتابخانه باز در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اشاره کرد و یادآورشد:  بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی در چهل مسجد استان چهل کتابخانه به کتاب و تجهیزات کتابخانه ای مجهز شدند و هرهفته بعد از نماز مغرب و عشا، طرح کتابخوانی را هم همانند طرح تلاوت نور خواهیم داشت.

 

حجت الاسلام علیخانی تاکید کرد: تلاش داریم سرانه مطالعه کشور به واسطه مسجدی ها بالا رود.

چاپ خبر