بازنشر؛
حقیقت با فاصله گرفتن از پژوهش، کتمان می شود
حجت الاسلام طالبی با اشاره به اینکه بودجه کم فرهنگی تاثیرات منفی در حوزه تالیف كتاب داشته است، گفت: فاصله گرفتن از پژوهش به جای تزریق حقیقت، تخیل را در جامعه حاکم می کند.

حجت الاسلام صادق طالبی، یکی از مولفین مازندرانی در آستانه روز پژوهش در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: بودجه فرهنگی برخی از ادارات متاسفانه، کم شده و این امر بر تالیف کتاب ها، تاثیرات منفی داشته است.

 

وی افزود: با بودجه کم، کتاب های رمان و عاشقانه به جای کتاب های دینی تالیف می شود و این امر به طور یقین بر باورها و اعتقادات جوانان، تاثیر سوء دارد.

 

حجت الاسلام طالبی اظهار کرد: اهل دین و حقیقت باید به تالیف، بپردازند تا پشتوانه فرهنگی قوی در کشور، حاکم شود و دست نااهلان به سمت و سوی کتاب، سوق نیابد.

 

مولف بیش از 40 عنوان کتاب با اشاره به اینکه پژوهش ها در چند سال اخیر، خیلی کم شده است و ناشران و نویسندگان از نشر و تالیف کتاب با این روند، فاصله گرفته اند، بیان کرد: با یک نرم افزار به پژوهش های صورت گرفته، می توان دست یافت اما باید کتاب برای کار تحقیقاتی از کتابخانه ها و اطلاعات مورد نیاز از این منابع غنی، تامین شود.

 

 وی ابراز کرد: پژوهش، قشر جوان جامعه را تشویق به دین و فرهنگ عمیق ایرانی و اسلامی می کند و با فاصله گرفتن از پژوهش، مقلِّد دیگران می شویم و مقلَّد نیستیم و این امر، تزریق حقیقت نمی کند بلکه تزریق تخیل می نماید.

 

حجت الاسلام طالبی گفت: با پژوهش های عمیق و آزمایش، دانشمندان به حقیقت، دست می یابند که این امر برای فرهنگ ایران و مملکت، ارزش بسیار دارد و تاثیرات خوبی می گذارد.

 

وی با اشاره به اینکه پدر خانواده، مربی خانواده و استاندار، مربی یک استان و همچنین وزراء و دیگر بزرگان، مربی یک کشور هستند، اظهار کرد: با تشویق یکدیگر در خانواده به پژوهش، این امر در فرهنگ خانواده، تاثیر مثبت و شگرفی دارد.

 

حجت الاسلام طالبی بیان کرد: بازی های یارانه ای در اختيار كودكان قرار مي گيرد و آنها با این سرگرمی ها که فواید مثبت ندارد، خود را سرگرم می کنند که مي طلبد براي قرار گرفتن در مسير رشد و شكوفايي علمي، کتاب در سبد خانوار قرار گیرد و به فرزندان، کتاب هدیه داده شود.

 

وی ابراز کرد: با افزایش مطالعه کتابخوانی، فرهنگ کشور پیشرفت می کند و در جامعه تاثیرات مثبتی نظیر پرورش پژوهشگران دارد.

چاپ خبر