عضوکمیسیون اقتصادی مجلس:
تک نرخی شدن ارز جلوی فساد را می گیرد
حسن نژاد با تاکید براینکه تک نرخی شدن ارز جلوی فساد را می گیرد، گفت: دو نرخی بودن ارز حاصلی جز فساد برای کشور ندارد.

«محمد حسن نژاد» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد قیمت دلار در لایحه بودجه 98 گفت: اگر مجلس و دولت به دنبال حل مشکلات مردم هستند باید قیمت دلار در لایحه بودجه 98 را همان قیمتی که در بازار در حال معامله شدن است تعیین کنند و یا اگر قیمت بازار را قبول ندارند لاقل قیمتی که در حال حاضر در بازار نیما است را تعیین کنند.

 

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: دولت اگر می خواهد به کالاهای اساسی سوبسید دهد نباید به این کالاها دلار سه هزار و 700 تومانی اختصاص دهد بلکه باید دلار را در بازار آزاد بفروشد و وارد کننده نیز با همان دلار آزاد اجناس را وارد کند و ما به تفاوت کالاهای سوبسیدی را به حساب وارد کننده بریزد.

 

وی ادامه داد: اینکه قیمت دلار را با قیمتی غیر از آنچه که در حال حاضر در بازار معامله می شود تعیین کنیم باعث فساد می شود یعنی عده ای به جای اینکه به دنبال تجارت و کار باشند به دنبال این خواهند بود که ارز دولتی دریافت کنند و بعد اجناس را با قیمت دلار آزاد در بازار به مردم عرضه کنند.

 

نماینده مردم مرند و جلفا در خانه ملت با تاکید بر اینکه  تک نرخی شدن ارز جلوی فساد را می گیرد، خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید با بحث های کارشناسی و مفصل قیمت دلار را مشخص کنند چرا که دو نرخی بودن ارز حاصلی جز فساد برای کشور ندارد./

چاپ خبر