امام جمعه گرگان:
تلاش برای تحریف حرکت انزجار طلبی دانشجویان در ۱۶ آذر/ ردپای بن سلمان در جنایات عربستان دیده می‌شود
امام جمعه گرگان به شهادت سه تن از دانشجویان در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی در تلاش هستند که این حرکت انزجار طلبی از آمریکا توسط دانشجویان در آن روز را در مسیر حمایت از غرب و آمریکا نشان دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان آیت الله سید کاظم نورمفیدی، امروز(جمعه ۱۶ آذر) در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان گرگان اظهار کرد: پس از آنکه آمریکایی‌ها ۶۵ سال گذشته شاه فراری ایران را به کشور بازگرداند و در ایران کودتا ایجاد کردند برای آنکه نتایج اقدامات خود را ببینند رئیس جمهور این کشور به ایران سفر کرد.

 

امام جمعه گرگان تصریح کرد: در آن زمان دانشجویان برای آنکه انزجار خود را از اقدامات آمریکایی نشان دهند و بگویند این چنین حرکت ها مورد تائید ملت ایران نیست برنامه‌هایی در دانشگاه تهران تدارک دیدند.

 

وی با بیان اینکه این گونه اقدامات به مزاج رژیم پهلوی خوش نیامد، گفت:در آن زمان مامورین پهلوی به دانشگاه تهران هجوم بردند و در این حمله سه نفر از دانشجویان به شهادت رسید.

 

آیت الله نورمفیدی تاکید کرد: برای ارج نهادن به راه شهدای این واقعه که در مسیر استقلال کشور و عزت ملت ایران رقم خورده بود روز ۱۶ آذر که سالروز این حادثه خونبار است را روز دانشجو نامگذاری کردند.

 

 وی افزود: متاسفانه برخی در تلاش هستند که این حرکت انزجار طلبی از آمریکا توسط دانشجویان در آن روز را در مسیر حمایت از غرب و آمریکا نشان دهند.

 

نماینده ولی فقیه استان گلستان افزود: امروز از دانشجویان و دانشگاهیان انتظار داریم که در مسیر شهدای دانشجوی ۱۶ آذر قدم بردارند دانشجویان در میادین انقلاب پیشگام بوده و به خوبی عمل کردند.

 

آیت الله نورمفیدی یادآور شد: بسیاری از جنایات عربستان زیر سایه بن سلمان ولیعهد این کشور اتفاق افتاده و این فرد برای بازسازی چهره خود به برخی از کشورها مسافرت کرده و کشورهای اسلامی نباید این فرد را در خود جای دهند.

 

وی گفت: حمله به کشور مظلوم یمن یکی از جنایات عربستان است که بر اثر آن تعداد زیادی از مردم این کشور به شهادت رسیده و بسیاری از افراد بی خانمان شدند و در این کشور نسل کشی به راه افتاده است.

 

 

چاپ خبر