آیت الله نوری همدانی:
گرفتاری ملت‌های محور مقاومت نتیجه سیاست‎های مزدوران ‌آمریکا است
آیت الله نوری همدانی گفت: گرفتاری ملت‌های محور مقاومت نتیجه سیاست‎های مزدوران ‌آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت‌ الله «حسین نوری همدانی» عصر دیروز دوشنبه ۱۲آذر) در دیدار با اعضای سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: مردم بحرین و یمن امروزه در شرایط تاسف باری قرار دارند.

 

وی با انتقاد از سیاست های عربستان سعودی افزود: کشورهای محور مقاومت به دلیل سیاست‌های عربستان سعودی گرفتاری‌های بسیاری دارند. گرفتاری ملت‌های یمن، بحرین، عراق و سوریه نتیجه سیاست‌های مزدوران آمریکاست.

 

استاد سطح عالی حوزه تصریح کرد: کار حقوقدانان تفقه در دین است و در روایات اسلامی افرادی که در دین تفقه می‌کنند، دارای جایگاه بلندی هستند.

 

وی ادامه داد: اگر کسی برای آموزش فقه از خانه خارج شود آثار و برکات زیادی نصیب او خواهد شد و اگر در این مسیر جان خود را از دست دهد شهید محسوب می شود.

 

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: دستیابی به چنین جایگاهی نیازمند جدیت و اراده بوده و هر کسی در جایگاه خودش تلاش و کوشش داشته باشد، می تواند جایگاه بالایی دست یابد.

 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه کسب مهارت و عمق‌اندیشی در معارف اعتقادی از نخستین مراحل تفقه در دین است، خاطرنشان ساخت: آشنایی با معارف الهی عبادی و کسب معارف اخلاقی از دیگر مسائلی است که باید حقوقدانان نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

 

مهدی بهرامیان رئیس سازمان بسیج حقوقدانان نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت‌‌های این سازمان و همچنین برگزاری دوره تکمیلی حقوقدانان در تراز انقلاب اسلامی ارائه کرد.

چاپ خبر