سخنگوی وزارت خارجه:
استیضاح حق مجلس است/ نمایندگان از پاسخ ظریف قانع شدند
قاسمی درباره موضوع استیضاح وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه وزارت خارجه استیضاح را حق نمایندگان می داند، گفت: دیروز ظریف در مجلس پاسخ های لازم را دادند و طبق اخبار نمایندگان در مورد پاسخ ها قانع شدند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، «بهرام قاسمی»،‌ سخنگوی وزارت خارجه در ادامه نشست خبری امروز (دوشنبه ۱۲ آذرماه) در پاسخ به سوال شبستان درباره موضوع استیضاح وزیر امور خارجه کشورمان گفت:‌ استیضاح حق نمایندگان است. آنها می توانند در مواقع لزوم این موصوع را با همه وزرا دنبال کنند و وزارت خارجه مستثنی نیست.

 

وی با اشاره به اینکه این اتفاق یک واقعه بدیع بود، گفت: این موضوع در دوران انقلاب برای اولین مطرح شده و چه بپسندیم چه نه رخ داده است. دیروز ظریف در مجلس پاسخ های لازم را دادند و طبق اخبار نمایندگان در مورد پاسخ ها قانع شدند و موضوع به دو هفته آینده موکول شد و در صورت لزوم تصمیماتی اتخاذ شود و باید دید نوع نگاه آن ها چه خواهد بود.

 

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه وزارت خارجه استیضاح را حق نمایندگان می داند و ظریف به احترام نمایندگان در مجلس حضور یافت و به راحتی سوالات را پاسخ دادف گفت: فکر می کنیم برای پاسخ به ابهامات نمایندگان ما همواره اماده هستیم اما فکر می کنیم برای رفع ابهامات نمایندگان راه های متفاوتی دارند که تعدادی صعب العبور و تعدادی می تواند راحت تر باشد.

چاپ خبر