دبیر کارگروه مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی:
بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی از مهمترین فعالیت های ما است
دبیر کارگروه مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: برای بزرگداشت این سالگرد بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی می تواند یکی از مهمترین فعالیت های ما باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حبیب رضا ارزانی در اولین جلسه کارگروه مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 97 با بیان اینکه یکی از عرصه های مهم فعالیت برای گرامیداشت این مهم پاسخگویی به شبهات راجع به انقلاب اسلامی است، گفت: بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی می تواند یکی از مهمترین فعالیت های ما در این عرصه باشد.

 

وی با تاکید بر لزوم حرکت و کار جمعی در کارگروه مساجد ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری بر لزوم کار جمعی برای دستیابی به اهداف نظام اسلامی تاکید بسیاری داشته و دارند که در این میان باید گفت مسجد فضای کار جمعی و ساماندهی کار جمعی است.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با اشاره به طرح شنبه های با کتاب، گفت: در این طرح، ائمه جماعات مساجد به صورت خودجوش و داوطلبانه بعد از اقامه نماز عشاء یک کتاب مناسب را برای مسجدی ها معرفی می کنند.

 

ارزانی گفت: ائمه جماعات مساجد می توانند برای اطلاع از کتاب های مناسب از 150 رمانی که در کتاب و سایت تیک تاک معرفی شده اند و یا کتاب هایی که در سایت نهاد کتابخانه های عمومی برای این مهم معرفی شده اند، استفاده کنند.

 

وی با اشاره به ارسال کاروان کتاب به سراسر کشور برای تحقق فرهنگ کتابخوانی از سوی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، ادامه داد: همچنین در 15 آذرماه طرح هر مسجد یک خبرنگار را در مشهد راه اندازی می کنیم که بر اساس آن تا تاریخ 22 بهمن سال جاری 40 خبرنگار در 40 نقطه کشور خواهیم داشت.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: یکی دیگر از اهداف ما باید ارتباط مساجد با مساجد و مردم با مردم باشد زیرا به طور طبیعی بسیاری از کشورها و نهادهای آن‌ها با یکدیگر ارتباط دارند اما مهم ارتباط گیری خود مردم و مساجد با یکدیگر است که در این زمینه ما اجرای طرح اخوت مساجد را در دستور کار داریم.

 

ارزانی در ادامه بر لزوم استفاده از انجمن های علمی و حوزوی برای پاسخ‌دهی به شبهات در رابطه با انقلاب اسلامی تاکید کرد و آمادگی ستاد عالی کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد را برای حمایت از ساخت 40 کلیپ فاخر با موضوع انقلاب اسلامی و مساجد، اعلام کرد.

 

 

 

چاپ خبر