مسئول دفتر نمایندگی کانون های مساجد آستارا خبر داد:
اهدای دو هزار جلد کتاب به کانون های مساجد بندر آستارا
مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد آستارا از اهدای دو هزار جلد کتاب با عناوین مختلف به کانون های مساجد این شهرستان خبر داد.

مسعود حسن زاده با بیان این مطلب به خبرنگار خبرگزاری شبستان در  بندر آستارا گفت: سوق دادن نوجوانان و جوانان به سوی فرهنگ مطالعه از اهداف اهدای این کتاب‌ها به کانون های فرهنگی و هنری مساجد است.

 

مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد بندر آستارا با اشاره به اینکه کتاب غذای روح انسان است، افزود: اگر به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور اهمیت داده شود جامعه ما جامعه‌ای پویا و پیشرفته خواهد بود.

 

وی از اهدای دو هزار جلد کتاب به کانون فرهنگی هنری امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) مسجد صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و  کانون شهدای گمنام مسجد حضرت محمد رسول الله(صلی الله علیه و آله و سلم) بندر آستارا خبر داد و تصریح کرد: این کتاب‌ها با موضوعات دینی، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی، تاریخی و مذهبی هستند که به دو کانون مذکور اهداء شدند تا اعضاء و فعالین کانون‌ها بتوانند در کمترین زمان ممکن به کتاب‌های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.

 

مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد بندر آستارا با اشاره به اینکه کانون هایی که کتاب به آنان اهداء شد جزء کتابخانه های مخزن دار شهرستان هستند، افزود: حمایت از کتابخانه ها برای توسعه و تجهیز در اولویت برنامه های دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان است.

 

حسن زاده اشاعه فرهنگ کتابخوانی را در همه حال ضروری دانست و گفت: هیچ تحولی در جامعه بدون اهل کتاب و مطالعه پدید نمی‌آید و توسعه و گسترش بدون مطالعه امکان پذیر نیست.

 

گفتنی است، هم اینک ۵۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد شهرستان مرزی بندر آستارا در غرب استان گیلان فعالیت می‌کنند.

چاپ خبر