امام جمعه گرگان:
وحدت تکلیف شرعی و ضرورت دنیای اسلام است
نماینده ولی فقیه وحدت را تکلیف شرعی و ضرورت دنیای اسلام دانست و گفت: آنچه که مصلحت مسلمین است باید عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی، امروز (جمعه ۲ آذر) در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: امروز شاهد هستیم کشورهای منطقه فلسطین، یمن، سوریه و عراق متاسفانه قدرت‌های سلطه‌گر در آنها ناامنی ایجاد کردند چرا که این استکباران به دنبال این هستند که کشورهای جهان را در سلطه خود قرار دهند.

 

وی با بیان اینکه این سلطه‌گری جز فساد دستاورد دیگری ندارد، افزود: اگر از عمر دنیا تنها یک روز باقی مانده باشد خدای متعال آن را آنقدر طولانی می‌کند که دنیا پر از عدل و داد شود و مسلمانان منتظر چنین روزی هستند.

 

امام جمعه گرگان به ولادت امام صادق (علیه السلام) اشاره کرد و تاکید کرد: در هفته وحدت قرار داریم، پیامبر مکرم اسلام آمدند تا کینه‌ها را از بین ببرد.

 

آیت اللهنورمفیدی با ضرورت وحدت در جامعه اشاره کرد و افزود: اختلاف نظر وجود دارد ولی خدای متعال می‌خواهد دل‌های انسان‌ها به یکدیگر نزدیک شود.

 

وی افزود: تمام هم و غم دشمنان این است که مسلمانان به جان یکدیگر بیفتند و نباید آنقدر غافل شویم که در دام دشمنان بیفتیم.

 

نماینده ولی فقیه استان گلستان وحدت را تکلیف شرعی و ضرورت دنیای اسلام دانست و گفت: آنچه که مصلحت مسلمین است باید عمل کنیم.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: ۵ آذر روز تاسیس بسیج مستضعفینن است و کسی تصور نمی‌کرد که روزی این تفکر به خارج از مرزهای ایران کشیده شود و نشانه‌های پیروزی در جبهه مقاومت مردم یمن به چشم می‌خورد.

 

امام جمعه گرگان همچنین به روز نیروی دریایی در ۷ آذر، روز بسیج و قیام مردم گرگان در ۵ آذر ماه اشاره کرد.

 

چاپ خبر