معاون امور مذهبی نماینده ولی فقیه کردستان:
سادات، سنت پیامبر را ترویج و موجب گسترش وحدت می شوند
معاون امور مذهبی نماینده ولی فقیه کردستان با اشاره به جایگاه سادات در جامعه اسلامی گفت: این افراد می‌توانند اخلاق خوب و سنت پیامبر را در جامعه ترویج و وحدت و همبستگی را بین مردم گسترش دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت‌الاسلام محمد سادات شامگاه چهارشنبه (20 آبان) در دهمین همایش منادیان وحدت با محوریت سادات نبوی که با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم روستای باینچوب در مسجد این روستا برگزار شد، اظهار کرد: سادات در طول تاریخ در هر جایی که حضور داشتند، مایه خیر و برکت برای مردم آن منطقه بوده اند.

 

وی با اشاره به جایگاه سادات نبوی عنوان کرد: این افراد همواره مورد تکریم مردم بوده‌اند و نقش آنان در هدایت جامعه به سعادت و رستگاری بی‌بدیل است.

 

معاون امور مذهبی نماینده ولی فقیه کردستان سعادت انسان را در گروه داشتن رهبر خوب، داشتن مردم خوب و داشتن برنامه مناسب برای اداره جامعه دانست و افزود: ۱۲۴ هزار پیامبر که گل سرسبد آنها ختم رسول، عصاره خلقت و مخلوقات حضرت محمد(ص) بود برگزیده شدند تا مردم را هدایت کنند.

 

حجت‌الاسلام سادات با تاکید بر اهمیت ترویج سنت رسول الله در جامعه امروز اذعان کرد: دور شدن از بحران‌های اخلاقی، اقتصادی، پلیدی‌ها و مفاسد در گرو پیش گرفتن سیره نبوی و ائمه اطهار است.

وی اضافه کرد: پیامبر اکرم انقلاب اعتقادی، انقلاب آموزشی و سپس انقلاب اخلاقی را در پیش گرفتند و مردم بخاطر اخلاق ایشان دور وی جمع می‌شدند و تابع او بودند.

 

معاون امور مذهبی نماینده ولی فقیه کردستان با برشمردن ویژگی های نبی مکرم اسلام (ص) گفت: سبقت در سلام کردن، اقامه نماز، دوست داشتن همسر و خانواده و محبت به آنها از ویژگی‌های پیامبر بود و اگر بخواهیم از مشکلات و گرفتاری‌ها نجات پیدا کنیم باید کارگردانی پیامبر خدا و اولیای دین را بپذیریم.

 

حجت‌الاسلام سادات با اشاره به جایگاه سادات در جامعه اسلامی خاطر نشان کرد:  این افراد می‌توانند اخلاق خوب و سنت پیامبر را در جامعه ترویج و وحدت و همبستگی را بین مردم گسترش دهند.

چاپ خبر