سیا: بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده است
سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا اعلام کرده است که دستور مستقیم قتل جمال خاشقچی خبرنگار منتقد دولت سعودی را شخص بن سلمان صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان  به نقل از واشنگتن پست، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکایی (CIA) فاش کرده است که دستور مستقیم قتل جمال خاشقجی را بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی صادر کرده است. این سازمان اطلاعاتی در اختیار دارد که قتل روزنامه نگار منتقد دولت عربستان بدون اجازه مستقیم بن سلمان مجاز نبوده است.

خاشقچی روز دوم اکتبر بعد از ورود به سفارت عربستان در ترکیه دیگر دیده نشد. دولت عربستان در روزهای اول ورود خبرنگار سعودی به سفارتخانه اش در استانبول را انکار می کرد ولی بعد از فشار رسانه ها به قتل وی اعتراف کرد.

جسد او هنوز پیدا نشده و بنابر گفته مقام‌های عربستان و ترکیه قاتلان او جسدش را قطعه‌قطعه و از ساختمان کنسولگری خارج کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از مسئولان سازمان سیا نوشت تماس های از سوی دولت عربستان با خاشقچی گرفته شده که برای دریافت مدارکش به کنسولگری این کشور در ترکیه برود و در حقیقت قتل او از پیش طراحی شده بود.

یکی از مدارک دیگری که نشان می دهد قتل خبرنگار عربستانی از پیش طراحی شده بود فایل صدایی است که توسط دستگاه صوتی جاسازی شده در سفارت عربستان است که توسط پلیس ترکیه کشف شده است. ترکیه ای فایل را در اختیار آمریکا قرار داده است.

این فایل صدا ثابت می کند خاشقجی تقریبا بلافاصله بعد از ورود به کنسولگری عربستان به قتل رسیده است.

چاپ خبر