به مناسبت هفته وقف
رفع مسایل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با وقف جمعی
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: با ترویج فرهنگ وقف جمعی بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مرتفع می شود.

حجت الاسلام حسین دلاوری با اشاره به اهمیت ترویج بیش از پیش فرهنگ وقف در جامعه به وقف های دسته جمعی اشاره کرد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: وقف دسته جمعی کاری خیر و خدا پسندانه است که چند نفر می توانند به کمک هم در راستای رفع گرفتاری های مردم اقدامی خدا پسندانه انجام دهند.

 

وی افزود: افرادی هستند که علاقمند به انجام کارهای خیر و خداپسندانه هستند ولی تمکن مالی و یا امکانات کافی ندارند که این کار را به تنهایی انجام دهند، این افراد می توانند با همکاری با یک یا چند خیر و واقف به انجام این امر بپردازند و نیئت خیرخواهانه خود را اجرا کنند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه با نهادینه کردن فرهنگ وقف جمعی می توان در همه مسایل اقتصادی، فرهنگی واجتماعی ورود پیدا کرد، گفت: همچنین می توان زمینه حضور اقشار مختلف مردم با هر سطحی از درآمد را در این کار خیر و خداپسندانه فراهم آورد.

 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی وقف را سنت حسنه و بالاترین شیوه ی انفاق دانست و ادامه داد: آثار و برکات بخشش مال به نیازمندان و محرومان برای همیشه ساری و جاری مانده وشامل حال واقف می شود.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه سنت حسنه وقف در جامعه اسلامی نیازمند فرهنگ سازی است، بیان کرد: همه اقشار جامعه باید در این زمینه تلاش کنند و این سنت حسنه را به همگان بشناسانند.

 

حجت الاسلام دلاوری احیا سنت وقف را یکی از بهترین راه های حمایت از محرومان، حوزه های علمیه، دانشگاه ها و مراکز درمانی دانست و خاطر نشان کرد: روحانیان، طلاب حوزه های علمیه و مسئولان امر با آگاهی از پتانسیل ها و کارکردهای مسائل دینی و نفوذ در لایه های فرهنگی جامعه می توانند بزرگترین ترویج کنندگان سنت حسنه وقف باشند.

 

چاپ خبر