آیت الله جوادی آملی عنوان کرد
نقش حوزه های علمیه در رفع مشکلات کشور
خبرگزاری شبستان: آیت الله جوادی آملی با اشاره به نقش حوزه های علمیه گفت: حوزه باید با مرکب خود، نظام را پاک کند و مشکلات کشور باید با قلم حوزه حل شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، «آیت الله جوادی آملی» چهارشنبه شب (23 آبان) در همایش ملی «المیزان و علوم انسانی اسلامی» که مصادف با ایام ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد گفت: قرآن دارای ویژگی های خاصی است و به عنوان کتابی است که با ما سخن می گوید.

 

 

وی بیان داشت: قرآن ما را همواره به حیا دعوت می کند که این بسیار ارزشمند است و می کوشد تا به گونه ای عمل کند تا ما را از بگیر و ببند دور سازد.

 

 

آیت الله جوادی آملی تاکید کرد: هماهنگی بین قرآن و روایات اهل بیت(ع) کامل است و اگر کشوری با خون شهید پاک شود، ثمره آن میوه پاک خواهد بود.

 

 

این مرجع تقلید به جایگاه شهر مقدس قم اشاره کرد و گفت: قم باید الگویی برای نظام اسلامی باشد تا جامعه را طیب و طاهر کند و این ویژگی را قم می تواند داشته باشد و باید نقش خود را ایفا کند.

 

 

وی به جایگاه عالمان دینی اشاره کرد و گفت: مداد علما افضل از خون شهداست و اگر خون شهید کشور را پاک می کند، مرکب علما هم می تواند بالاتر از آن باشد.

 

 

آیت الله جوادی آملی با اشاره به نقش حوزه های علمیه گفت: حوزه باید با مرکب خود، نظام را پاک کند و مشکلات کشور باید با قلم حوزه حل شود.

چاپ خبر