دبیر هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه اعلام کرد:
شرکت ۱۷۵ خبرنگار در هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه/ فرصتی برای نگاه وسیع به رسانه های مختلف
بهرامی با بیان اینکه جشنواره کتاب و رسانه می تواند ارزش افزوده ای برای کتاب در رسانه ها ایجاد کند، گفت: این جشنواره می تواند بازویی برای تصمیم گیری هایی از جمله اعزام خبرنگاران به جشنواره های خارجی باشد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان،«علیرضا بهرامی» امروز (یکشنبه 20 آبان) در نشست خبری بیست و ششمین هفته کتاب تهران که در سرای اهل قلم برگزار شد در مورد جشنواره کتاب و رسانه گفت: امسال هفدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه برگزار می شود. برای نهادی که 17 سال تداوم داشته باید برنامه ها و توقعاتی فراتر از بخش روتین هفته کتاب قایل باشیم.

 

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه اظهار داشت: تاکنون جشنواره های رسانه در حوزه های مختلف کاری محملی صرفا برای تقدیر و تشکر از فعالیت های صورت گرفته در طول یک سال در آن حوزه مشخص بوده است. جشنواره کتاب و رسانه در چند سال اخیر بخصوص در 4 سال اخیر مسیری طی می کند که شاهد سیر تکمیلی آن بودیم. در این مسیر گاه با توقف هایی مواجه شدیم اما مسیر رو به پیشرفت است.

 

بهرامی با بیان اینکه جشنواره کتاب و رسانه می تواند ارزش افزوده ای برای کتاب در رسانه ها ایجاد کند، عنوان کرد: جشنواره کتاب و رسانه فرصتی برای نگاه وسیع و متکثرتر به رسانه های مختلف، گونه های رسانه ها و همچنین مناطق جغرافیای مختلف است. خوشبختانه این امر در این چند سال در جشنواره کتاب و رسانه رو به تحقق بوده است. این جشنواره فرصتی برای ارزیابی آثار از شهرهای مختلف و تجلیل از رسانه هایی است که آنها را نمی بینیم یا کمتر می بینیم.

 

وی تصریح کرد: بخش تولید محتوا درباره کتاب در فضای مجازی امسال به جشنواره کتاب و رسانه اضافه شد. همچنین بخش طنز مطبوعاتی در حوزه دیداری و شنیداری را نیز اضافه کردیم. بخش عکس نیز امسال به جشنواره کتاب و رسانه اضافه شد. تمام اینها ما را رهنمون می کند که به بسته کامل رسانه ای در حوزه کتاب برسیم، به دبیرهای آتی جشنواره کتاب و رسانه پیشنهاد می کنم که بخش کاریکاتور در رسانه ها و گرافیک کتاب را نیز به این جشنواره اضافه کنند تا بسته این جشنواره کامل شود.

 

دبیر هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه خاطرنشان کرد: فرآیندی که جشنواره کتاب و رسانه در طول سال و نه صرفا هفته کتاب طی می کند در جنبه های آموزشی ضمن خدمت در حوزه کتاب به ویژه در بخش های نوین فعالیت رسانه ای می تواند کارساز باشد. این جشنواره می تواند بازویی برای تصمیم گیری ها از جمله اعزام خبرنگاران به جشنواره های خارج کشور باشد. همچنین برای این جشنواره می توانیم کارکردهایی که در غیبت نهادهای صنفی وجود دارد را قایل باشیم که بخشی از خلاها در کنار تقدیر و تشکر از خبرنگاران رفع شود.

 

بهرامی با اشاره به 535 اثر از 175 شرکت کننده در هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه بیان کرد: یکشنبه 27 آبان مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه برگزار می شود. دست اندرکاران جشنواره کتاب و رسانه بیشتر خبرنگاران حوزه کتاب هستند. داورها و نامزدهای این دوره از جشنواره نیز در روزهای آتی اعلام خواهد شد.

 

چاپ خبر