« نماز» جلوه و تجلّی رابطه انسان با خداوند است
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران، اصلاح رابطه انسان با خدا را زمینه آرامش و سکون دانست و گفت: « نماز» جلوه و تجلّی رابطه انسان با خداوند است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از البرز، « حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد» در اجلاسیه استانی نماز که صبح یکشنبه (20 آبان) در دانشگاه آزاد اسلامی کرج برگزار شد، گفت: یکی از جلوه های نماز در میان اسراء دوران دفاع مقدس در زندان های بعثی بود.

 

امام جمعه موقت تهران افزود: اصلاح دنیا و آخرت انسان به اصلاح رابطه انسان با خدا است و اصلاح نماز یکی از مهمترین جلوه های این رابطه است.

 

وی با بیان این مهم که « نماز» فرصت ارتباط مستقیم بنده با خداوند است، توضیح داد: اسراء دوران دفاع مقدس، آرامش و سکون خاصی داشتند و یکی از دلایل اصلی این سکون « نماز» بود.

 

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران مطرح کرد: احسان، خدمت و دستگیری از صفات انسان نمازگزار است که با تأسی و باور به این صفات الهی در جهت رضا و قرب خدا قدم بر می دارد.

 

وی، اصلاح رابطه انسان با خدا را زمینه آرامش و سکون دانست و گفت: « نماز» جلوه و تجلّی رابطه انسان با خداوند است.

 

حجت الاسلام ابوترابی با تاکید بر اهمیت اصلاح نماز بیان کرد: بزرگان و علمای دینی همواره بر اصلاح نماز اهتمام داشتند، آن چنان که نماز حضرت سید الشهداء در روز عاشورا، همچنین نماز شب های حضرت زینب سلام الله علیها، موید بر این مطلب است.

 

 

چاپ خبر