مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان:
استفاده از ظرفیت نهادهای مردمی برای محرومیت‌زدایی در گلستان
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: انجمن‌های مردم نهاد و هئیت‌های مذهبی می‌توانند در محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، عبدالرضا چراغعلی، صبح امروز (یکشنبه ۲۰ آبان) در آیین تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد استان گلستان اظهار کرد: با تدابیر مقام معظم رهبری امید داریم از این پیچ تاریخی و مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد برآییم.

 

وی به حمایت کمیته امداد از محرومین اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ سازمان مردم نهاد در استان فعالیت می‌کند و به همین میزان نیز هئیت‌های مذهبی در استان فعایت دارند که می‌توانند در محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش داشته باشند.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان ادامه داد: در تلاش هستیم که این سازمان‌های مردم نهاد به توانمندسازی اقشار مختلف مردم کمک کنند.

 

چراغعلی یادآور شد: در بررسی‌های انجام شده استانداری کمیته امداد استان یکی از بهترین دستگاه‌هایی بود که در خدمت‌رسانی مردم گام برداشته است.

 

وی افزود: ۱۰۶ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که یک هجدهم جمعیت استان را شامل می‌شود و بر اساس اخبار ما به این میزان نیز باید تحت پوشش باشند که امکانات و اعتبارات ما این اجازه را نداده است.

 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان تاکید کرد: دو برابر متوسط کشور در استان معلولیت داریم، نزدیک به ۷ هزار نابینا و کم بینا و نزدیک به این میزان ناشنوا و کم شنوا داریم که این معلولیت‌ها کار  کمیته امداد و بهزیستی را سخت‌تر می‌کند.

 

چراغعلی تاکید کرد: باید به استان گلستان توجه ویژه‌ای شود و باید بتوانیم از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنیم.

 

وی افزود: اسکندری، مدیرکل جدید کمیته امداد استان از سربازی به سرداری رسیده و این از ویژگی‌های مدیران کارآمد در کشور است و شایستگی داشتند تا به این جایگاه رسیده و قطعا پله‌های خدمت و ترقی را در کمیته امداد طی می‌کند.

 

 

چاپ خبر