آیت الله علم الهدی؛
مسئولین باید به مطالبات برحق مردم پاسخ بدهند/پیاده‌ روی رضوی نمادی از ارادت به اهل ‌بیت(ع)
امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه پیاده‌ روی رضوی نمادی از عشق و ارادت به اهل ‌بیت(ع) و توسعه تبار رسول‌الله(ص) بود، گفت: مسئولین باید به مطالبات برحق مردم پاسخ بدهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز(۱۸ آبان) در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع الاول با اشاره به اینکه سازمان روح انسان به بدن انسان تشبیه شده و در روح انسان، سینه جایگاه همه گرایش‌ها و خواسته‌‌ها و اندیشه‌ها است، گفت:در این جایگاهی که همه خواسته‌‌ها و استعدادها و اندیشه‌ها در آنجا قرار دارد، شیطان در این منطقه نفوذ می‌‌کند، بسیاری از جریان‌های سیاسی و لائیک براساس همین تحلیل در زندگانی ما معرفی می‌شود.

 

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه شیطان هر چه بخواهد به مردم بگوید با زبان اتباع و جریانات خودش می‌گوید، اظهارداشت:مانور عظیم اربعین و راهپیمایی آن دشمن‌شکن و پیاده‌روی رضوی امسال هم نمادی از عشق و ارادت به اهل‌بیت(ع) و توسعه تبار رسول‌الله(ص) بود.

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود:علت اینکه امروز مردم ما ۴۰ سال برابر استکبار جهانی مقاومت کرده و استکبار را به خاک ذلت انداخته‌اند ابتدا به ‌خاطر این است که شیعه علی هستیم و دوم اینکه فرزند علی(ع) سایه‌اش روی سر ما است.

 

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داد:مقام معظم رهبری فرمودند قدرت آمریکا رو به افول است و شاهد آن شکست تحریم‌هاست، از چند وقت پیش عملیات روانی صورت دادند که در ۱۳ آبان چنین و چنان می‌کنند اما شاهد بودید که خودشان عقب‌نشینی کرده و ۱۰ کشور را استثنا کرده و گفتند هر قدر می‌خواهید معامله کنید.

 

وی با تاکید بر اینکه حق‌ مردم خدمت است و مسئولین ما باید مطالبات مردم را ادا کنند، گفت:در این مملکت هر کس هر جنسی را با هر قیمتی به فروش می‌رساند و کسی مزاحمش نمی‌شود، بازار تنظیم نیست و کارخانجات تولیدات‌شان ساقط شده و یکی پس از دیگری تعطیل شده و کارگران بیکار می‌شوند.

چاپ خبر