شناخت درست اهل بیت (ع)نیازمند افزایش معرفت جامعه است
نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه شناخت درست اهل بیت (ع)نیازمند افزایش معرفت جامعه است گفت: عالمان واقعی کسانی هستند که با مشاهده بدعت در دین، آنرا افشا کنند.

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنگر، آیت الله رضا رمضانی گیلانی در مراسم روز شهادت امام رضا (ع) در مسجد جامع سنگر، گفت: یکی از اهداف مهم عزاداری امام حسین(ع) نزدیکی به سیره اهل بیت (ع) است.


نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اهل بیت (ع) را باید با رفتار یا نگاه به پیروانشان بشناسیم، تصریح کرد: نقش شیعیان در شناخت اهل بیت بسیار تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه با علم و دانایی رشد می کند، تصریح کرد: انسان در جامعه باید پایبند به علم و دانش دینی باشد.

 

رمضانی  در مورد بدعت در دین گفت: عالمان واقعی کسانی هستند که با مشاهده بدعت در دین، آنرا افشا کنند.

وی ادامه داد: عده ای می خواهند اسلام را واژگون نشان دهند و دین را بدون نماز، خمس، امر به معروف و نهی از منکر و ... معرفی کنند که عالمان دینی باید جلوگیری کنند.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری با بیان اینکه بعثت پیامبر هدایت و رحمت برای کل بشریت است، تصریح کرد: اخلاق و ادب پیامبر باعث گسترش اسلام شد.

وی با بیان اینکه منطق پیامبر، منطق جنگ و خون ریزی نبود، گفت: با وجود منطق صلح و دوستی اگر کسی با ایشان می جنگید، پیامبر از خود و کیان اسلام دفاع می کرد.

رمضانی افزود: پیامبران الهی آمدند تا حق پرستی و معبود راستین را به بشریت معرفی کنند.

 

وی به شاخصه انسان مؤمن و منافق اشاره کرد و گفت: انسان مؤمن اول فکر می کند و بعدا حرف می زند ولی انسان منافق اول حرف زده و سپس می اندیشد.

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری به مبانی سیاست داخلی و خارجی از نگاه پیامبر(ص) اشاره کرد و گفت: در سیاست داخلی اگر کسی صلح کند و به فکر اصلاح امور مسلمانان نباشد، مسلمان نیست.


وی ادامه داد: در سیاست خارجی اگر کسی از مسلمانی کمک بخواهد حتی اگر غیر مسلمان باشد و به او کمک نکند، مسلمان نیست.

رمضانی با بیان اینکه نقشه غربی ها این بوده که نام خدا را محو کنند، افزود: حذف خدا به این دلیل بوده که در جامعه بستری ایجاد شود تا مردم به سمت ولنگاری رفته و ملتزم به هیچ امر پاکی نباشند.

وی با بیان اینکه امام زمان(عج) با تزویر، مبارزه و صلح را در جهان می گستراند، تاکید کرد: امام زمان (عج) امام جریان و گروه خاص نیست، بلکه امام کل بشریت است.

 

رمضانی با تاکید بر اینکه عزاداری برای امام حسین(ع) فقط به سینه زنی و اشک ریختن نیست، بلکه با وجود این فضایل حسنه، باید سیره امام حسین(ع) را احیاء کرد.

وی اظهار کرد: شبکه های تلویزیونی زیادی در لس آنجلس با نام اهل بیت(ع) ایجاد شدند که به ائمه معصومین خیانت کرده و بر خلاف قرآن معرفی می کنند.

چاپ خبر