مردم دیار میرزاکوچک در سوگ غریب‌الغرباء/ گیلان یکپارچه سیاه‌پوش شد
مردم دیار میرزا کوچک‌خان همزمان با شب و روز شهادت امام رضا(علیه‌السلام) در سوگ نشستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، همزمان با فرا رسیدن روز آخر ماه صفر، سالروز شهادت امام رضا(علیه‌السلام) ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(علیه السلام) با حضور در اماکن مذهبی و زیارتگاه ها، مساجد و تکایا و برگزاری آئین‌های عزاداری، در سوگ هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت سوگواری کردند.

 

مردم ولایتمدار و مومن پرور دیار میرزاکوچک با حضور در مساجد، هیئات مذهبی و همچنین راه اندازی دسته جات سینه زنی، شب گذشته و امروز به یاد این امام همام و مصائب و مظلومیتش به سوگواری و نوحه خوانی پرداختند.

 

عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) با حضور در مراسم شهادت غریب الغرباء، زانوی غم بغل کرده و کبوتر دلشان را راهی حرم نورانی ثامن الحجج(ع)، هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در مشهد مقدس کردند.

 

از صبح امروز دسته‌های عزاداری با برگزاری آیین‌های سینه زنی و زنجیرزنی وارد صحن بقاع متبرکه استان گیلان در جای جای این استان سرسبز شده‌اند و به عزاداری و سینه زنی پرداختند.

 

همچنین عزاداران با حضور در مساجد ضمن شرکت در آیین‌های سوگواری، شهادت امام رضا(علیه السلام) را به ساحت مقدس صاحب زمان، امام مهدی موعود(عج) تسلیت عرض کردند.

 

گفتنی است، روحانیون نیز در مناطق شهری و روستایی استان در مجالس سوگواری امام رضا(ع) به بیان فضایل آن حضرت و گوشه هایی از زندگی امام هشتم شیعیان جهان پرداخته و فلسفه هجرت آن حضرت به ولایت خراسان و ولایتعهدی ایشان را تبیین کردند.

چاپ خبر