عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند:
فعالیت های پژوهشی و سینمایی مهمترین راهکار ترویج فرهنگ ناب رضوی است
استاد دانشگاه بیرجند مهمترین راهکار برای ترویج فرهنگ ناب رضوی را فعالیت های پژوهشی و سینمایی دانست و گفت: برای ترویج سیره، شیوه و اندیشه ائمه اطهار علیهم السلام باید از قالب های هنری استفاده کرد.

حامد نوروزی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند، برگزاری جشنواره ترانه و شعر سپید رضوی را، جشنواره مذهبی خراسانی ها دانست و اظهار کرد: برگزاری این جشنواره با یک موضوع خاص علاقه شاعران به سرودن را دوچندان می کند.

 

وی افزود: شاعران در این جشنواره با یک انگیزه درونی که خاص حال و هوای امام رضا علیه السلام و صحن و سرای رضوی است، حضور به هم می رسانند که آثار آنها نیز در خور توجه است.

 

عضو اتاق فکر جشنواره شعر سپید رضوی با بیان اینکه تاکنون جشنواره های مختلفی در زمینه های گوناگون در خراسان جنوبی برگزار شده است، گفت: شعر سپید رضوی برای نخستین بار در کشور در این استان برگزار می شود.

 

نوروزی ادامه داد: امید است که این جشنواره دبیرخانه ای دائمی در استان بگیرد.

 

وی مهمترین راهکار برای ترویج فرهنگ ناب رضوی را فعالیت های پژوهشی و سینمایی دانست و افزود: برای ترویج سیره، شیوه و اندیشه ائمه اطهار علیهم السلام می توان از قالب های هنری استفاده کرد که در جایگاه خود بسیار تاثیرگذار است.

 

این استاد دانشگاه به شاعران جوان توصیه کرد تا انگیزه آنها در سرودن شعر سپید رضوی حال و هوای زیارت و حرم امام رضا ع بوده و با استفاده از منابع مطمئن، سیره این امام رئوف را برداشت و بازتاب دهند.

 

نوروزی یادآور شد: برگزاری این جشنواره بهانه ای است برای سرودن در موضوعی واحد برای شاعرانی که بذر علاقه به امامان در وجودشان نهفته است.

 

 

 

چاپ خبر