کمک ۸۸۳ میلیون تومانی مراکز نیکوکاری به نیازمندان کهگیلویه و بویراحمدی
۸۸۳ میلیون و ۶۵۸ هزار تومان کمک‌های مردمی در شش‌ ماهه نخست سال جاری در مراکز نیکوکاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد جمع‌آوری و برای مددجویان نیازمند هزینه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 15 آبان ) به تشریح گزارشی از عملکرد مراکز نیکوکاری وابسته به این نهاد در سال جاری پرداخت.

 

فرید محبی با بیان اینکه هدف از راه ‌اندازی مراکز نیکوکاری، شناسایی نیازمندان و متمکنین هر محله و برآوردن نیازها و مشکلات فقرا توسط افراد توانمند است، گفت: مراکز نیکوکاری نقش مهمی در تسهیل خدمت ‌رسانی به نیازمندان دارند و ساماندهی کمک‌ ها و نذورات مردمی از دیگر اهداف راه‌اندازی این مراکز است.

 

وی با بیان اینکه این مراکز به‌ عنوان پل ارتباطی بین نیازمندان و خیرین هستند، اظهار داشت: 12 مرکز نیکوکاری در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند که در شش‌ ماهه نخست سال جاری 883 میلیون و 658 هزار تومان از طریق این مراکز جمع ‌آوری و به نیازمندان پرداخت شد.

 

محبی با اشاره به اینکه کمک ‌های مردمی به مراکز نیکوکاری در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد رشد داشته است، گفت: این مراکز از ابتدای تأسیس تاکنون با مشارکت مردم خدمات قابل ‌توجهی به نیازمندان ارائه داده‌ اند و صداقت، شفافیت، امانت‌ داری، مردم ‌محوری و عدالت از اصول مهم در کار مراکز نیکوکاری است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مراکز نیکوکاری با حمایت کمیته امداد و هیئت ‌امنای مساجد و معتمدین محلی با هدف نهادینه‌ کردن فرهنگ نیکوکاری به‌صورت محله‌ای و با محوریت مساجد کار خود را آغاز کرده ‌اند، گفت: منابع کمیته امداد به ‌تنهایی پاسخگوی رفع نیازهای قشر محروم نیست و با تعامل با مراکز مردم ‌نهاد، می ‌توان به نیازمندان بیشتری خدمت ‌رسانی کرد.

چاپ خبر