انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا :
صدای بلند مسلمانان در کنگره ۲۰۱۸/دروغ پراکنی «ترامپ» به چالش کشیده می شود
با وجود لفاظی های ملی گرایانه «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان ،این گروه اقلیت در سال ۲۰۱۸ میلادی قدرت بیشتری در کنگره پیدا خواهند کرد.

خبرگزاری شبستان، گروه بین الملل: با وجود لفاظی های ملی گرایانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه مسلمانان ،این گروه اقلیت در سال 2018 میلادی قدرت بیشتری در کنگره پیدا خواهند کرد.

 

امروز (سه شنبه 15 آبان)،روز انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در سال 2018 میلادی،رای دهندگان در سراسر کشور این فرصت را دارند تا ریاست جمهوری ترامپ و قدرت حزب جمهوری خواه را پذیرفته یا رد کنند.

 

اما امسال آمریکا شاهد حضور گسترده مسلمانان در پای صندوق های رای برای ایفای نقش بیشتر آنها در پست های دولتی خواهد بود.

 

ورود مسلمانان به این سیستم در حالی است که دونالد ترامپ بدون اینکه ذره ای به دستورات کتاب مقدس عمل کند، در هر موقعیتی به طور زبانی به این کتاب متوسل می شود.

 

یکی از گزارشگران در یک کنفرانس مطبوعاتی این سوال را مطرح می کند که در کجای کتاب مقدس گفته شده است که جدا کردن کودکان از مادرانشان اخلاقی است؟

 

مشاور مطبوعاتی کاخ سفید در کنفرانس مطبوعاتی روز 15 ژوئن گفت که اجرای این قانون کاملا مطابق با کتاب مقدس است و این در حالی بود که کودکان مهاجران آمریکای مرکزی در بازداشتگاه فدرال آمریکا نشسته بودند و برای پدران و مادران خود گریه می کردند.

 

در حال حاضر بیش از سه میلیون و 300 هزار مسلمان در آمریکا زندگی می کنند و این اولین بار است که تعدادی از آنها به عنوان کاندیداهای انتخاباتی وارد زندگی سیاسی این کشور می شوند، این در حالی است که آنها برای مدت های طولانی، شهروند، رای دهنده و فعال بوده اند.

 

مسلمانان هم با همان چالش هایی که دیگر گروه های اقلیت مذهبی در آمریکا با آنها دست و پنجه نرم کرده اند، مواجه هستند اما برخی از این چالش ها تا قبل از دوران ریاست جمهوری ترامپ وجود نداشتند.

 

مسلمانان قصد کرده اند تا مانند دیگر گروه هایی که برای شکست ترامپ و حزب جمهوری خواهش به میدان آمده اند برای ورود به کنگره و به چالش کشیدن سیاست های آقای رئیس جمهور، کاندیدای انتخاباتی شوند.

 

ایلحان عمر، یک زن آمریکایی سومالیایی، متولد موگادیشو و در حال حاضر نماینده ای از «مینیاپولیس» احتمالا در انتخابات امروز برنده می شود و می تواند یک کرسی کنگره را از آن خود کند.

 

در میشیگان هم «رشیده طلیب» قصد دارد یک کرسی را به دست آورد و به این ترتیب اولین زن آمریکایی فلسطینی در کنگره ایالات متحده خواهدبود. آنها در حقیقت پیرو «کیت الیسون»، نخستین زن مسلمان در کنگره آمریکا که در سال 2006 وارد کنگره شد، هستند.

 

برخی از فعالان حقوق مدنی، این انتخابات را یک همه پرسی درباره عادت دروغ پراکنی و گسترش سیاست ترس و نفرت از خارجی ها و مسلمانان از سوی ترامپ می دانند.

 

این حقیقت که کاندیداهای مسلمان در انتخابات 2018 همگی از دموکرات ها و حامی «موج آبی» ها هستند این است که حزب جمهوری خواه ترامپ آنها را به طور کنار گذاشته است.

 

مسلمانان در حال دستیابی به قدرت سیاسی در زمانی هستند که قانون اساسی که آنها به آن سوگند یاد می کنند مورد حمله شخص رئیس جمهور قرار گرفته است./

 

 

 

چاپ خبر