سردار کوثری:
حمایت از تولیدکنندگان و افزایش اشتغال راه مقابله با تحریم است
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران با اشاره به اینکه سیاست های مقابله با تحریم از سوی مقام معظم رهبری تدوین شده است، گفت: در مباحث قانونی و اجرایی برای مقابله با تحریم توجه به امر تولید و اشتغال می تواند راهکار مقابله با این موضوع باشد.

سردار «محمد اسماعیل کوثری» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در خصوص دور جدید تحریم های آمریکا و راه های مقابله با این امر گفت: سیاست های کلان مقابله با تحریم از طرف رهبر انقلاب مشخص شده است و در گذشته نیز روشن بوده اما در حال حاضر مباحث قانونی و اجرایی این موضوع مهم است البته مطالبی که رییس جمهوری در خصوص اصلاح سیستم بانکی عنوان کردند نیز می تواند در این امر موثر باشد.

 

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: بانک ها در اصلاحات جدید باید از حالت معامله گری خارج و بیشتر در ارایه تسهیلات مطلوب در امر تولید فعال شوند. همچنین در سیاست های داخلی باید سرمایه های موجود را به سمت بازار تولید و سرمایه گذاران حرکت دهیم و تولیدکنندگان را تشویق کنیم تا بتوانند در این بازار با افزایش نقدینگی خود در امر تولید فعال شوند.

 

«کوثری» اظهار کرد: تولید می تواند موجب اشتغال و درآمدزایی و از سوی دیگر شادابی در جامعه باشد و مردم می توانند با اشتغال و تولید برای زندگی خود برنامه ریزی داشته باشند. همچنین با افزایش تولید رقابت در بازار ایجاد می شود و قیمت ها متعادل می شود.

 

نماینده مردم تهران در دور دهم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش تولید می تواند مصرف کننده را نیز به خرید اجناس داخلی ترغیب و از سوی دیگر تولیدکنندگان را برای حرکت به سوی امر صادرات ترویج کند. در حال حاضر کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانند مصرف کننده های خوبی برای اجناس ایرانی باشند.

 

جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این شرایط باید مسئولان نیز نظارت جدی در امر بازار داشته باشند و رودروایستی های خود را کنار بگذارند در این صورت است که تحریم های آمریکا اثرگذار نخواهد بود و به فرصت تبدیل می شود و شاهد ناامیدی کشور و امیدواری مردم هستیم.

 

«سردار کوثری» با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی و نامگذاری سال 97 با این عنوان یادآور شد: متاسفانه کسانی که دست اندرکار این موضوع بودند به جای اینکه به این موضوع بپردازند توجه کافی به این امر نداشتند و بیشتر چشم به جذب سرمایه های خارجی داشتند و این موضوع باعث شد تا به نتیجه مطلوبی که مورد نظر بود، نرسیم./

چاپ خبر