بخشایش مطرح کرد:
ایران ۴۰ سال است که با تحریم آشنا شده/مسئولان، آمریکا را مایوس کنند
کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه مردم ایران در ۴۰ سال گذشته همواره با تحریم آمریکا آشنا بوده اند، گفت: مسئولان باید در این برهه زمانی این کشور را از اعمال تحریم علیه کشورمان مایوس کنند.

«احمد بخشایش» در گفت و گو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان در خصوص تحریم های اعمال شده جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: بعد از انقلاب اسلام همواره سه نوع تحریم علیه کشور ما اعمال می شده که شامل تحریم های اتحادیه اروپا، شورای امنیت سازمان ملل و آمریکا بوده است.

 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با یادآوری این که آمریکا در 40 سال گذشته همواره علیه کشور ما تحریم اعمال کرده است، افزود: ما با این تحریم ها آشنا هستیم و راه های دور زدن آن و مقاومت در برابر آن را فرا گرفته ایم و 40 سال است که با تحریم های آمریکا زندگی می کنیم.

 

وی با بیان این که آمریکا همواره در طول حکومت خود تحریم را به ابزار دستش تبدیل کرده است، یادآور شد: حتی در جنگ جهانی دوم زمانی که نخست وزیر ژاپن دستور جنگ داد آمریکا این کشور را تحریم کرد و از آن زمان این کشور به تحریم اعتیاد یافته است.

 

بخشایش علت اعمال تحریم از سوی آمریکا علیه کشورهای مختلف جهان را قدرت دلار در تجارت جهانی دانست و خاطرنشان کرد: این امر موجب شده که آمریکا بتواند قدرت خود را با استفاده از دلار در جهان اعمال کند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اظهار این که تحریم های جدید آمریکا که از روز گذشته اعلام شده مانند دوره های قبل برای مردم ما سخت نیست، تصریح کرد: در دوره های گذشته مقامات پا به پای مردم حرکت می کردند و کوشش می کردند و در این دوره نیز مهم این است که دولتمردان ما آمریکا را از تحریم مایوس کنند.

 

وی تاکید کرد: دولتمردان باید راه های دور زدن تحریم ها را که در گذشته تعبیه شده بود را تکرار کنند و نباید در حل این مسائل به غرب متکی بود و می بایست با اتکا به توان داخلی به دور زدن تحریم ها پرداخت همچنین اگر مسئولان ما اشرافیت فرهنگی و سیاسی و اقتصادی را کنار بگذارند مردم راحت تر می توانند در برابر سختی های ناشی از تحریم ها مانند گرانی ها مقاومت کنند./

 

چاپ خبر