جزئیات تحریم های جدید ایران منتشر شد/از سازمان انرژی اتمی تا شرکت های کشتیرانی
وزارت خزانه داری آمریکا لیست تحریم های جدید ایران را منتشر کرد که در آن سازمان انرژی اتمی زیر مجموعه ها و افراد مرتبط با آن، ۵۰ بانک ایران و شرکت های کشتیرانی قرار دارد.
 
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، وزارت خزانه داری آمریکا دقایقی پیش لیستی از تحریم های جدید این کشور علیه ایران را منتشر کرد.
 
 
بنابراین گزارش، این تحریم ها که به تحریم های ۴ نوامبر یا ۱۳ آبان شهرت دارند، ۷۰۰ شرکت و فرد ایرانی، سازمان انرژی اتمی زیر مجموعه ها و افراد مرتبط با آن، 50 بانک ایران از جمله بانک های کارگشایی، آینده،توسعه صادرات، ملی ، قوامین، سپه، پست بانک، تجارت، دی، بانک بین المللی پرشیا، شرکت های کشتیرانی و شرکت ملی کشتیرانی ایران از جمله این تحریم ها هستند.
 
 
وزارت خزانه داری آمریکا هدف از این تحریم ها را اقناع ایران برای تغییر رفتار سیاسی عنوان کرده و لیست آن را در ۷۵ صفحه منتشر کرده است.
 
 
یادآور می شود، دونالد ترامپ ۸ می با اعلام خروج آمریکا از برجام گفته بود که ۴ نوامبر تخریم های سرسختانه ای علیه ایران وضع خواهد کرد تا صادرات نفت کشورمان را به صفر برساند وی چند روز گذشته نیز با انتشار تصویری مضحک در توئیتر خود از اعمال این تحریم ها در آینده‌ای نزدیک خبر داده بود. دولت کنونی آمریکا طبق اعلام «مایک پمپئو»، وزیر خارجه این کشور تاکنون ۱۹ دور تحریم علیه ایران به اجرا رسانده و تلاش دارد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند و در همین رابطه او امروز مدعی شده که ۲۰ کشور خرید نفتشان از ایران را به صفر رسانده اند.
 
 
در پاسخ به این ادعا آمریکا «بهرام قاسمی»، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به بی ثمر بودن تحریم های آمریکا تاکید کرد که این مسئله موجب خودتحریمی این کشور و انزوای بیشتر ترامپ می شود./
چاپ خبر