علوی خبر داد:
خنثی‌کردن اقدامات ۱۱ تیم تروریستی در ایام اربعین
وزیر اطلاعات از خنثی‌سازی اقدامات تروریستی ۱۱ تیم خرابکاری در ایام اربعین خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، «حجت الاسلام سیدمحمود علوی»، وزیر اطلاعات در هفتمین همایش پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه دشمن از چه ترفندهایی برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند، گفت: از نظر فرهنگ قرآن انسان در معرض تهدیدات است و باید پدافند عامل و گاهی غیرعامل را به کار ببندد و زمانی نیز آفند را به کار گیرد زیرا دشمن خودش مشخص می کند که با چه شیوه ای با او باید برخورد کرد.

 

وی ادامه داد: گاهی دشمن کارش تهاجم نظامی است در آن صورت پاسخ مشخص است اما گاهی از نرم افزارهای تهدیدآمیز استفاده می کند و به دنبال حمله مستقیم نظامی نیست.

 

وزیر اطلاعات با بیان اینکه القاهای پی در پی از سوی دشمنان به کار گرفته می شود تا با وسوسه به برنامه های مورد نظر خود دست یابد، افزود: همانگونه که قرآن می فرماید شیطان به آدم و حوا با ادبیاتی خیرخواهانه گفت از میوه ممنوعه بخورید پس دشمنان گاهی با آدرس غلط دادن و تزیین کار نادرست و یک عمل زشت ما را وادار به انجام عملی به سود خود می کند.

 

وی گفت: یکی از ضرورت های پدافند غیرعامل خودشناسی واقع بینانه است، با این کار ما می توانیم خود را در برابر دشمن تجهیز کنیم.

 

حجت الاسلام علوی آگاهی و بصیرت را بهترین راه مقابله با دشمن و رهایی از دام آن عنوان کرد و افزود: از قدرت دشمن نباید هراسید و با تمام توان و قدرت باید در برابر دشمن بایستیم. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پس باید در برابر هر تهدیدی مولفه های پدافند غیرعامل را مدنظر قرار دهیم چرا که تهدیدات دایما در حال تغییر هستند و مدل پدافند غیرعامل نیز باید به همین مناسبت تغییر کند.

 

وی با طرح این پرسش که چرا دشمن با ما دشمنی می کند، گفت: آیا دلیل این موضوع این است که ما حقوق بشر را رعایت نمی کنیم مگر عربستان رعایت می کند ضمن اینکه ما بیشتر از حتی دشمنانمان حقوق بشر را رعایت می کنیم و این موضوعی است که در احکام اسلامی بر آن تاکید شده است و خداوند از حق خود می گذرد اما از حق مردمی که حقوق آنها ضایع شده باشد، نخواهد گذشت.

 

علوی گفت: ما نه از باب اینکه بخواهیم پایبند منشور سازمان ملل متحد باشیم بلکه به دلیل پایبندی به ارزش ها و باورهای اسلامی معتقدیم جایگاه خاصی برای انسان دیده شده است و این همان تاکید بر حفظ حقوق انسان است. دشمنان با بهانه قرار دادن حقوق بشر دشمنی شان را با ما توجیه می کنند والا دشمنی آنها با ما از باب تضییع حقوق بشر نیست.

 

وزیر اطلاعات اظهار کرد: آیا پایمال شدن حقوق زنان دلیل دشمنی آنهاست یا به خاطر حکم اعدام در جمهوری اسلامی است که با ما دشمنی می کنند. در بسیاری از کشورها مجازات اعدام وجود دارد و در عربستان با اقدامات غیرانسانی این امر اجرا می شود که هرگز در جمهوری اسلامی اجرا نشده است پس چرا با ما دشمنی می کنند؟

 

وی با بیان اینکه راز و رمز دشمنی آنها با ما تاثیرگذاری منطقه ای جمهوری اسلامی است، گفت: توان دفاعی جمهوری اسلامی تا حدی است که امروز دشمنان می دانند وارد فاز نظامی شدن با جمهوری اسلامی برای آنان هزینه بر است و جمهوری اسلامی از بازدارندگی بسیار بالایی برخوردار است. همچنین توان علمی بالای ما در دانش هسته ای از دیگر رموز دشمنی آنان با ماست.

 

وزیر اطلاعات در بخش دیگری از بیانات خود سرمایه دیگر جمهوری اسلامی را انسجام ملی عنوان کرد و گفت: دشمن این امر را مورد حمله قرار داده و در جهت واگرایی قومی و مذهبی حرکت می کند که باید به هوش باشیم و این واگرایی را در جامعه ایجاد نکنیم، آنان سعی می کنند به اشکال گوناگون به قومیت ها القا کنند که شما از حقتان محروم شدید و به ما القا می کنند که قومیت ها برای موجودیت جمهوری اسلامی یک تهدید هستند در حالی که قومیت ها فرصت هستند.

 

وی با بیان اینکه در طی چند سال گذشته 64 مورد همایش در خارج از کشور برای آسیب رساندن به جمهوری اسلامی برگزار شده است، گفت: دشمن می خواهد با همراه کردن اپوزیسیون خارج نشین و اتحاد آنها به جمهوری اسلامی ضربه بزند. این کنگره ها در ایتالیا، مصر و برخی کشورهای دیگر برگزار شد، آنان می دانند تا زمانی که مخالفان جمهوری اسلامی با یکدیگر همراه نشوند نمی توانند آسیب جدی به کشور بزنند حال این عملیات ها در سطح روانی یا ضد امنیتی است و این چیزی نیست که خود به خود به انجام برسد بلکه پول عربستان و توطئه های صهیونیست ها به همراه برنامه ریزی آمریکا آنان را مجددا وارد فاز نظامی کرده است.

 

وزیر اطلاعات با اشاره به اقدامات حفاظتی و امنیتی در کشور گفت: در ایام اربعین 11 تیم تروریستی که در خصوص برنامه های اربعین اقدامات ضد تروریستی داشتند، خنثی شدند و عناصرشان دستگیر شد.

 

وی افزود: دستگاه های امنیتی در دنیا اگر بتوانند از هر 100 اقدام 30 اقدام امنیتی را تشخیص دهند جزو موفق ترین دستگاه های امنیتی کشور هستند. در طول مدت گذشته ما توانستیم بیش از 300 تیم تروریستی را کشف کنیم. کشف تیم های تروریستی در جمهوری اسلامی ایران بالای 90 درصد عنوان می شود.

 

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه سرمایه فعالان سیاسی در کشور آرای مردم در تشکیل دولت است، گفت: حدود چپ و راست یا به عبارت دیگر اصلاح طلب و اصولگرا یک امر طبیعی است و هیچ یک از جریان هایی که به چهارچوب نظام اعتقاد دارند و نظام را باور دارند و حرف شان را با صندوق آرای رای می زنند خارج از نظام نیستند.

 

وی یادآور شد: دشمن سعی می کند این جریان ها به نوعی جریان مقابلشان را خارج از نظام تعریف کنند تا آسیب پذیری آنها را بالا ببرد اما باید به گوش باشیم و فرزندان نظام را خارج از چهارچوب نظام نبینیم.

 

وزیر اطلاعات تصریح کرد: دیدگاه ها را تحمل کنیم و باورهای مختلف درون نظام را تحمل داشته باشیم و بگذاریم تیم ها در زمینی که نظام برای آنها در نظر گرفته است، بازی کنند و هر کس با آرای مردم پیروز شد کار خود را پیش ببرد و جریان مقابل را برای پیروزی در انتخابات بعدی و تلاش بیشتر تشویق کنیم.

 

وزیر اطلاعات اظهار کرد: نخبگان سرمایه های جامعه هستند که در دنیا جاذبه های زیادی برای جذب آنها ایجاد شده است بنابراین نخبگان خود به خود گریزپا می شوند. این گریزپاهای ارزشمند را باید با اختیار خودشان در کشور تثبیت کنیم. دشمن سعی می کند زمینه فرار آنها را فراهم کند چرا که اقدامات دانش پایه آنها برای حل مشکلات نظام ارایه می شود و مفید است. حرکتی که نخبگان را دچار واگرایی کند و آنان را به هجرت از کشور وادار کند حرکتی همسو با دشمن تلقی می شود و ضرورتی ندارد آگاهانه با دشمن همسو شویم.

 

وی با بیان اینکه امنیتی بی بدیل در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، یادآور شد: از هر صد اقدام تروریستی یکی منجر به رخنه در نظام شده است. سربازان گمنام امام زمان در مدت گذشته بیش از 300 تیم تروریستی را خثنی کردند.

 

وزیر اطلاعات تصریح کرد: دشمنان در پی آن هستند تا سرمایه های کشور را ببرند و اخیرا شاهدیم که در فضای مجازی اقدامات دستگاه اطلاعاتی را زیر سوال می برند و در کمال تعجب برخی از مسئولان با این آهنگ دشمن هم آواز می شوند. این موضوع هوشیاری زیادی را می طلبد و باید به هدف دشمن آگاه باشیم و نباید خود را همراه با قصد دشمن بدانیم./

 

چاپ خبر