ترامپ در جستجوی آدم فضایی‌ها/ اعلامیه تحریم آمریکا چرا بی اثر خواهد بود؟
پیتر اوبورن خبرنگار روزنامه‌های انگلیسی و ویراستار ارشد روزنامه تلگرام در یادداشتی درباره اعلامیه تحریمی آمریکا علیه ایران اعتقاد دارد این تحریم‌ها حتی اگر اجرا هم شوند به ضرر آمریکا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، «دولت دونالد ترامپ» اعلام کرده از روز دوشنبه یعنی 14 آبان تحریم‌های اقتصادی خود علیه ایران را آغاز خواهد کرد و این اعلامیه در حالی است که اکثر کشورهای حاضر در برجام هنوز بر سر توافق خود هستند و معلوم نیست آمریکا چگونه می‌خواهد تحریم‌های خود را اجرایی کند.

 

«پیتر اوبورن» خبرنگار روزنامه‌های انگلیسی و ویراستار ارشد روزنامه تلگرام در یادداشتی درباره اعلامیه تحریمی آمریکا علیه ایران اعتقاد دارد این تحریم‌ها حتی اگر اجرا هم شوند به ضرر آمریکا خواهد بود چون در کمترین احتمال آن موجب قدرت گرفتن رقبایش خواهد شد.

 

این خبرنگار انگلیسی می‌گوید وقتی آمریکا خروج خود را از برجام اعلام کرد از همان زمان رقبایش مثل چین و آلمان و فرانسه و حتی انگلیس شروع به قوی‌تر کردن ارتباط خود با ایران کردند. این کشورها بر خلاف آمریکا اعلام کردند به هیچ وجه ارتباط بازرگانی خود را با ایران قطع نخواهند کرد و تا کنون نیز فشارهای دولت آمریکا نتوانسته مانع این ارتباطات شود.

 

وزارت خارجه فرانسه در توییتی با اشاره به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران توسط آمریکا تأسف عمیق خود را از اعمال مجدد این تحریم‌ها ابراز کرد.

در این توییت آمده است: ما از اعمال مجدد تحریم‌ها توسط ایالات متحده در پی خروج این کشور از برجام عمیقا متأسفیم. برجام یکی از عناصر عمده در ساختار جهانی عدم اشاعه هسته‌ای است.

 

وزیر امور خارجه فرانسه نیز پست دیگری منتشر کرده است. ژان لودریان در صفحه توییتر خود نوشت: «تعهد اروپا به حفظ برجام، عنصری کلیدی دیپلماسی چندجانبه است. شرکت‌های اروپایی که مبادلات مشروع با ایران را ادامه می دهند حمایت می‌شوند و انتظار می‌رود که ایران نیز به کلیه تعهداتش پایبند باشد.

 

حالا با وجود هند و چین که بزرگترین خریدار نفت ایران هستند و دفاع روسیه و ترکیه از ایران ترامپ باید در جستجوی آدم فضایی‌ها باشد تا بتواند تحریم‌های خود علیه ایران را اجرا کند.

چاپ خبر