محتوای زیارت اربعین، مکتبی بزرگ و غنی برای شیعیان است
فعال فرهنگی و مبلغ دینی به اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: محتوای زیارت اربعین، مکتبی بزرگ و غنی برای شیعیان محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، مراسم گرامی داشت مناسبت های دهه آخر صفر (رحلت پیامبر، شهادت امام جعفر صادق و امام رضا «علیهما السلام») از طرف دفتر آیت الله سیدعلی اصغر حسینی، امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد در مسجد امام حسن عسکری(علیه السلام) یاسوج برگزار شد.

 

حجت الاسلام سیدجعفر مرتضوی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در این مراسم با اشاره به اینکه موعظه اثرات فراوانی دارد، گفت: یکی از عبادت هایی که ثواب فراوان دارد، گوش دادن است.

وی ذکر «صلوات بر محمد و آل محمد» را از بالاترین ذکرها دانست و اظهار داشت: در دین مبین اسلام به مسئله گوش دادن و یاد گرفتن سفارش بسیاری شده است.

 

مرتضوی در ادامه به روایتی اشاره و یادآور شد: یک ساعت گوش دادن و یاد گرفتن با 12 هزار بار ختم قرآن برابر است.

این فعال فرهنگی و مبلغ دینی به اربعین حسینی اشاره و ادامه داد: محتوای زیارت اربعین، مکتبی بزرگ و غنی برای شیعیان محسوب می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم اربعین حسینی با حضور 22 میلیون زائر، مشت محکمی بر دهان دشمنان بود و نباید کمترین ضعف و سستی در این مسیر ایجاد شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه ما محب اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و اهل بیت (علیهم السلام) هستیم، خاطرنشان کرد: همه کسانی که در مناسبت های اندوه ائمه (علیهم السلام) ناراحت و غمگین هستند، در نزد خداوند متعال از اجر و پاداش الهی برخوردارند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری سرانجام همه محبین اهل بیت (علیهم السلام) را بهشت دانست و اضافه کرد: کسی که به یاد مرگ نباشد، دچار معصیت می شود، ضمن اینکه اگر کسی به یاد مرگ و معاد باشد، امکان ندارد که دچار گناه و معصیت شود.

مرتضوی با اشاره به اینکه محبت بدون عمل به احکام اسلامی هیچ فایده ای ندارد، گفت: اگر می خواهیم محبت مفید واقع شده و کارساز باشد، باید محبت خود به اهل بیت (علیهم السلام) را به صورت عملی نشان دهیم.

 

این مبلغ دینی عبادت بدون محبت به اهل بیت (علیهم السلام) را مفید ندانست و گفت: باید در کنار عزاداری ها، خدمت به مردم را نیز فراموش نکنیم.

 

چاپ خبر