حکم ظالمانه آل خلیفه در حق شیخ«علی سلمان»
دادگاه تجدید نظر آل خلیفه در حکمی شیخ «علی سلمان» را به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از النشرة، دادگاه تجدید نظر در بحرین با صدور حکمی شیخ «علی سلمان» دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق را به اتهام موهوم ارتباط با قطر به حبس ابد محکوم کرد.

 

دادگاه بحرین در تاریخ 21 ژوئن 2018 میلادی با صدور حکمی  شیخ علی سلمان و دو نفر از علمای بحرین به نام های شیخ «حسن سلطان» و «علی الاسود» نماینده پیشین مجلس را از اتهام انجام اقدامات خصمانه داخل بحرین و پذیرش پول از یک کشور خارجی در ازای اسرار نظامی و اطلاعات مربوطه به مسایل داخلی این کشور مبرا دانستند، اما دادستان کل حکم برائت را به چالش کشید و امروز دادگاه تجدید نظر شیخ سلمان را به حبس ابد محکوم کرد.

 

شیخ سلمان از رهبران شیعه بحرین در سال 2014 میلادی بازداشت شد و در ژوئیه 2015 میلادی به چهار سال زندان محکوم شد و دادگاه تجدید نظر وی را به اتهام ترویج برای تغییر نظام با زور واهانت به وزارت محاکمه  کرد و مدت حبس وی را به 9 سال افزایش داد.

 

شیخ سلمان (53 ساله) دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی (جمعية الوفاق الوطني الإسلامية) بزرگترین حزب بحرین است که در سال ۲۰۰۱ توسط اسلام‌گرایان شیعه تأسیس شد.

 

گفتنی است، بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. در مقابل، رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان این درخواست‌های مشروع ملت بحرین را با مشت آهنین سرکوب می‌کند. مقامات آل خلیفه ازآغاز انقلاب بحرین تاکنون سرکوب اعتراض های گسترده مردمی را ادامه دادند وشیعیان این کشور را در تنگنا گذاشتند و به بازداشت علما و شخصیت های شیعه، لغو تابعیت «عیسی قاسم»، تعلیق فعالیت جمعیت های اسلامی بحرین از جمله الوفاق و ممنوعیت اجرای مناسک شیعی و تخریب اماکن مذهبی شیعیان اقدام کردند./

چاپ خبر