بازتاب بیانات مقام معظم رهبری
پیروزی برای تهران با انعکاس «شکست» آمریکا در جهان
تاکید رسانه های غربی بر بخشی از بیانات آیت الله خامنه ای که به شکست آمریکا اشاره می کند می تواند تاثیر بسیار زیادی بر القای این حقیقت در افکار عمومی جهان داشته و پیروزی بزرگی برای تهران در آستانه اعمال دور جدید تحریم ها محسوب شود.

خبرگزاری شبستان، گروه بین الملل: دور جدید تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران قرار است از امروز (یکشنبه 13 آبان ) آغاز شود. «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا به تصور اینکه بار دیگر در جهان قدرت نمایی کرده و ایران را در بازی کودکانه ای که خود به راه انداخته ،شکست داده است،خوشحال است اما سخنان قاطعانه «آیت الله خامنه ای»، رهبر جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ثابت کرد که اقدامات یکجانبه و غیرقانونی آمریکا نه تنها تهران را نمی ترساند بلکه ان را برای مقابله با آمریکا مصمم تر از پیش می کند.

 

اظهارات اخیر آیت الله خامنه ای موجب شد تا رسانه های غربی هم با درج کلماتی برای بازتاب سخنان ایشان به ضعف واشنگتن و ترامپ در برابر ایران اعتراف کنند.

 

روزنامه «ایندیپدنت» با تاکید بر کلمه آمریکای «شکست خورده» نوشت که در آستانه اعمال دوباره تحریم ها علیه تهران،رهبر ایران آمریکا را «شکست خورده» دانست و با این کلمه به واشنگتن کنایه زد.

 

در این گزارش آمده است: آیت الله خامنه ای گفت که هدف آمریکا تسلط دوباره بر کشور ایران بوده اما برای رسیدن به این هدف تا کنون با شکست مواجه شده است.

 

«ان بی سی نیوز» در گزارشی تاکید کرد که به گفته رهبر ایران، جهان مخالف تصمیم های «ترامپ» است. این رسانه هم به همان بخش از اظهارات آیت الله خامنه ای درباره شکست آمریکا در برابر ایران از زمان پیرزوی انقلاب اسلامی تاکنون تاکید کرد.

 

«میدل ایست آی» در بازتاب سخنان رهبر جمهوری اسلامی ایران در آستانه آغاز تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بر کلمه «شرم آور » تاکید کرد و نوشت: آیت الله خامنه ای تحریم های جدید «شرم آور» واشنگتن علیه تهران را محکوم کرد.

 

«میدل ایست آی» تاکید کرد که به گفته آیت الله خامنه ای، دونالد ترامپ موقعیت آمریکا را در جهان تضیف کرده و او بازنده نهایی اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.

 

خبرگزاری رویترز هم به نقل از مقام معظم رهبری نوشت: آمریکا از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون موفق به تسلط دوباره بر ایران نشده و در این زمینه شکست خورده است.

 

رویترز نوشت: در حالی که واشنگتن خود را برای اعمال تحریم های جدید علیه تهران آماده می کند، رهبر ایران تاکید کرد که جهان با سیاست های ترامپ مخالفت می کند.

 

روزنامه گاردین هم بر ناکامی آمریکا در تسلط بر ایران در 40 سال گذشته بر اساس بیانات رهبر جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

 

تاکید رسانه های غربی بر بخشی از بیانات آیت الله خامنه ای که به شکست آمریکا اشاره می کند می تواند تاثیر بسیار زیادی بر القای این حقیقت در افکار عمومی جهان داشته باشد و همین مسئله می تواند پیروزی بزرگی برای تهران در آستانه اعمال دور جدید تحریم ها محسوب شود./

چاپ خبر