کاشت گندم در کره مریخ !
ایستگاه فضایی بین المللی، آخرین مکانی است که رشد کردن گندم در آن انتظار می رود اما محققان ناسا ماه‌ها است که این کار را انجام می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ریکنا، رویای نقل مکان انسان از کره زمین به سیاره دیگر سالیان زیادی است در سر بسیاری از فضانوردان است. اما برای این کار باید روشی پیدا کرد که بتوان در فضا نیز مواد غذایی تهیه کرد. البته این یکی از چالش‌هایی است که سر راه انسان قرار گرفته است. اما ناسا در حال کنار زدن این چالش است.

گندم به قدری برای بشر و زندگی او مهم است که ناسا روشی برای رشد آن در ایستگاه فضایی بین المللی کشف کرده است. در روشی که ناسا کشف کرده است مراحل تبدیل شدن گندم از دانه به گیاه کامل تنها سه ماه زمان می‌برد.

بر روی زمین گندم از جاذبه به عنوان یک نشانه برای رشد استفاده می‌کند اما روی ایستگاه فضایی داستان طور دیگری پیش می‌رود. این گیاه باید به محیط زیست بی‌ وزن عادت کند. در فیلمی که درون این خبر گذاشته شده است پروسه کاشت تا برداشت این گندم‌ها را مشاهده می‌کنید. همان طور که پیش‌تر گفته شد این پروسه سه ماه زمان می‌برد.

محققان ناسا خارج از ایستگاه فضایی بین المللی یک کره زمین کوچک را بازسازی کرده اند. گندم در یک دستگاه در اندازه یک یخچال کوچک رشد می‌کند. نام این دستگاه زیستگاه پیشرفته گیاه "Advanced Plant Habitat" است. با ایجاد این روش رویای زندگی بر روی کره‌های دیگر بیشتر به حقیقت نزدیک می‌شود. 

چاپ خبر