مبارزه جدی دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی، اعتماد مردم به نظام را بیشتر می کند
امام جمعه موقت یاسوج مبارزه دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی را یک امر مهم دانست و گفت: این برخورد اعتماد مردم به نظام و انقلاب را بیشتر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، حجت الاسلام سیدجواد خاضع، خطیب موقت جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز (۴ آبان) در خطبه های این هفته نماز دشمن شکن جمعه به مسئله تقوا اشاره کرد و گفت: تقوا دژی غیرقابل نفوذ است.

 

وی با بیان اینکه تقوا راز، معیار فضیلت و شخصیت انسان در اسلام است، اظهار داشت: معیار برتری انسانها بر یکدیگر مال، اموال و عشیره نیست، بلکه تقوا است.

 

خاضع به فرا رسیدن اربعین حسینی و اهمیت این روز‌ مهم اشاره کرد و گفت: اهمیت زیارت حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) آنچنان مهم است که ائمه معصومین (علیهما السلام) نسبت به آن سفارش های زیادی کرده اند.

 

خطیب جمعه موقت یاسوج با اشاره به اینکه زیارت قبر اباعبدالله (علیه السلام) نه تنها ثواب زیادی دارد، بلکه نقش تربیتی و سازندگی دارد، به زیارت مسلمین در این روز اشاره کرد و گفت: این زیارت مایه سعادت دنیا و آخرت است و اهمیت آن به گونه ای است که امام حسن عسکری (علیه السلام) یکی از نشانه های مومن را زیارت اربعین می داند.

 

وی حضور‌ مسلمانان از ۲۰ کشور دنیا را همان نشان پیام بزرگ عاشورا دانست و گفت: این حرکت نشان از بزرگی و آزادی خواهی است که باید به جهانیان باید منتقل شود.

 

خاضع تصریح کرد: زیارت اربعین نشان از عزت اسلام و نرفتن زیر بار ظلم و ستم است که امروز ملت بزرگ ایران این پیام را از ابا عبدالله (علیه السلام) دریافت کرده اند.

 

امام جمعه موقت یاسوج مغناطیس بزرگ حسینی را، برگرفته از اربعین حسینی دانست و گفت : رهبر معظم انقلاب فرموده اند: «که این حرکت نشان از این مغناطیس بزرگ حسینی در جهان اسلام است».

 

وی در ادامه، به شهادت اویس قرنی اشاره کرد و گفت: امروز امثال اویس قرنی این صحابه بزرگ پیامبر (صل الله علیه وآله وسلم) در برابر دشمنان ایستاده اند.

 

خاضع شهادت شهید حسین فهمیده را یادآور شد و گفت: امروز بیش از ۳۶ هزار شهید دانش آموز به این انقلاب هدیه داده ایم که این جانفشانی ها امروز نیازمند الگو شدن هستند.

 

خطیب جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: امروز در برابر این جوانان کوتاهی کرده ایم و باید این افتخارات را به جوانان امروزی آموخت.

 

وی به شهادت قاضی طباطبایی اشاره و با بیان اینکه این عالم بزرگ به دست گروه فرقان به شهادت رسید، یادآور شد: این عالم بزرگ در آن خطه سد محکمی در برابر خطوط انحرافی بود و تا زمانی که در قید حیات بود، دشمنان قسم خورده جرات توطئه نداشتند.

 

خاضع به یکی از نقاط بزرگ در تاریخ معاصر ایران و موضع گیری امام راحل علیه کاپیتالیسیون اشاره کرد و گفت: امام راحل با موضع گیری در برابر این معاهده ننگین، انقلاب را به جلو برد.

 

امام جمعه موقت یاسوج این معاهده را یک معاهده ننگین دانست و گفت: در ۱۳ آبان ۵۷ دانش آموزان و دانشجویان بر علیه شاه خروش کرد که به این مناسب این روز، روز مبارزه با استکبار جهانی نام گذاری شد.

 

وی به چهلمین طلیعه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این چهل سال جمهوری اسلامی از همه موانع عبور کرد و رهنمودهای امام راحل، خلف صالح ایشان و حضور مردم شکست آمریکا را رقم زد.

 

خاضع با بیان اینکه آمریکا امروز یک شکست خورده است، خاطرنشان کرد: امروز بیداری اسلامی برگرفته از ایران نشان داده که تفکر انقلاب اسلامی توانسته جلوی ‌دشمن بایستند.

 

خطیب جمعه موقت یاسوج آخرین تیر ترکش آمریکا را حربه جدید در زمینه اقتصادی دانست و گفت: در این جنگ نیز پیروز خواهیم بود و پیروزی در این جنگ، فروپاشی شیطان بزرگ است.

 

وی مبارزه دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی را یک امر مهم دانست و گفت: این برخورد اعتماد مردم به نظام را بیشتر خواهد کرد و امیدواریم قوه قضائیه هرچه قاطع تر و سریعتر با این مفسدان اقتصادی برخورد کند.

 

امام جمعه موقت یاسوج یادآور شد: مفسدان اقتصادی باید بدانند که این ملت و قضات شریف آنها ایستاده اند و مردم هم نیز تا پای جان از آنان دفاع خواهند کرد.

 

خاضع شفافیت مردم و مسئولان با مردم را از شاخصه های حکومت اسلامی دانست و گفت : مقام معظم رهبری فرمودند «که برخورد و پیام شفاف، باعث توانمندی حکومت اسلامی و مشارکت مردم خواهد شد».

 

وی به قتل روزنامه نگار منتقد سعودی اشاره و اظهار داشت: این قتل فجیع نشان از خونخواری و چهره پلید حکام سعودی از جمله بن سلمان بود که امروز ثابت کرده اند در مسائل تروریستی و نقض حقوق بشر نقش های زیادی دارد.

 

خطیب جمعه موقت یاسوج تاکید کرذد: امروز دلارهای نفتی آل سعود دهان مدعیان پوشالی حقوق بشر را بسته و نشان می دهد که دشمنی آنها، یک کینه دیرینه با ایران بوده و نشانه ای برای ماست که بدانیم این همه جنایت، نسل کشی و سکوت مرگبار سازمان های بشری، یک فتنه است.

چاپ خبر