باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس با با تاکید بر نقش و کارکرد اجتماعی مسجد، گفت: باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام حسین امیدی امروز (2آبان) در بازدید از کانون فرهنگی و هنری«شهدای ده پیاله» مسجد «صاحب الزمان (عج)» شیراز با تاکید بر اینکه مسجد باید پایگاه همه کار های نیک باشد، گفت: هم اکنون که در آستانه فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم باید تلاش کنیم تا مساجد را به کارکرد اولیه آن در صدر اسلام و انقلاب برگردانیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس افزود: حضور جوانان، نوجوانان و نونهالان دختر و پسر در مساجد و تعامل آنها با ارکان مسجد اعم از هیئت امنا، امام جماعت، بسیج و کانون فرهنگی گرمی بخش محفل مومنین و موجبات پیشرفت های بسیاری برای مسجد باشد که زمینه ای حضور پرشور باید توسط ارکان مسجد فراهم شود.

 

وی با اشاره به جایگاه مسجد در زندگی فردی، خاطرنشان کرد: مسجد پایگاه خودسازی و انسان سازی است که دل را جلا می دهد و دنیا و آخرت فرد را آباد می سازد.

 

 

حجت الاسلام امیدی با تاکید بر نقش و کارکرد اجتماعی مسجد، افزود: مسجد در مقابله با نقشه های شوم دشمن علیه نظام و انقلاب نقش بارزی را ایفا می کند و زمینه سازی برای ایجاد تمدن اسلامی هم از این مکان مقدس شکل می گیرد.

 

خاطرنشان می شود؛ در بازدید از کانون فرهنگی و هنری «شهدای ده پیاله» مسجد «صاحب الزمان (عج)» شیراز که با حضور مسئول و کارشناسان دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس برگزار شد، مسائل و مشکلات این کانون مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

چاپ خبر