اربعین، ظرفیتی برای شناساندن صحیح شیعه به دنیا است
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه اربعین شهادت امام حسین علیه السلام یک ظرفیت عظیم برای تشیّع است؛ افزود: امروز یکی از راه های شناخت صحیح شیعه به دیگران از طریق همین ظرفیت امکان پذیر است.

حجت الاسلام علی جلالی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان در مصاحبه با خبرگزاری شبستان با بیان اینکه اربعین شهادت امام حسین علیه السلام یک ظرفیت عظیم برای تشیّع است؛ افزود: امروز یکی از راه های شناخت صحیح شیعه به دیگران از طریق همین ظرفیت امکان پذیر است.

 

وی با اشاره به اینکه امسال هجمه ها علیه تشیع در سراسر جهان بیشتر شده؛ اظهار داشت: مظلومیتی که امروز در یمن شاهد هستیم و یا در کشور خودمان که با تهدیدات و تحریم های اقتصادی به نوعی می خواهند مردم را از دین جدا کنند{نمونه ای از این هجمه ها است}.

 

حجت الاسلام جلالی گفت: دشمن تبلیغ محرم اعتراضی کرد و مردم چنان با بصیرت در صحنه حضور یافتند که امسال دهه محرم پرشورتر از سال های گذشته بود خصوصاً جلساتی که برای جوانان برگزار شد؛ با توجه خاصی که شیعیان نسبت به این ظرفیت عظیم اربعین دارند هم حضور پیدا می کنند و هم آن رسالتی که در قبال اربعین دارند{ را باید متوجه باشند} زیرا اگر امروز ما پرچمدار این حرکت هستیم باید این رسالت را به جهانیان برسانیم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: اما اینکه اربعین یک ظرفیت بسیار عظیم است هنر دست اندرکاران را می رساند که چگونه از این ظرفیت استفاده کنند؛ ما به عنوان سازمان تبلیغات در ساماندهی فعالیت های فرهنگی هم در استان و هم در مرز و هم در اعزام روحانی و قاری برای موکب ها فعالیت داریم و امیدواریم همه به نوعی استفاده کنند که به وظیفه عمل کرده باشیم.

 

چاپ خبر