شهدای دشت کربلا در خون خود غلطیدند که بشریت در نادانی غوطه ور نشود
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در خون خود غلطیدند تا انسان در جهالت غوطه ور نشود، گفت: شهدای دشت کربلا برای همیشه تاریخ الگوهایی برای سنین مختلف به شمار می روند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، زهرا افتخاری امروز (26 مهر) در مراسم چهاردهمین سوگواره عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران با وفای ایشان زیباترین تابلو ایثار و فداکاری را نقش زدند، گفت: آنان برتر انسان هایی بودند که تاریخ به خود دیده است.

 

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس با اشاره به اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در خون خود غلطیدند تا انسان در جهالت غوطه ور نشود، افزود: شهدای دشت کربلا برای همیشه تاریخ الگوهایی برای سنین مختلف به شمار می روند.

 

افتخاری با تاکید بر اینکه در واقعه کربلا از شهید 6 ماهه تا پیرمرد 80، 90 ساله وجود دارد، اظهارداشت: هر فردی در هر سنی می تواند خود را با یکی از شهدای این واقعه تطابق دهد و الگو گیری کند و این الگو گیری هم در دستور کار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارد.

 

 

چاپ خبر