مسئول موکب نورالحسین(ع) کرمانشاه مطرح کرد
مدافعان حرم ایرانی و عراقی؛ حلقه پیوند و دوستی زائران اربعین
حجت الله قاسمی گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی را در ایجاد وحدت میان زوار اربعین دارند چرا که از مسجد برخاسته و فعالیت مسجدی دارند.

«حجت الله قاسمی»، در گفت وگو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، با اشاره به محل استقرار موکب «نورالحسین(ع)» کرمانشاه اظهار کرد: این موکب در دو محل آماده خدمت رسانی به زائران است، یکی از محل های حضور ما در میدان آزادی کرمانشاه و دیگری رو به روی فرودگاه این استان جنب مسجد شهید زارعی قرار دارد.

 

مسئول موکب نورالحسین (ع) کرمانشاه ادامه داد: بر این اساس موکب نورالحسین واقع در میدان آزادی کرمانشاه پاسخگویی، تبلیغ و پذیرایی مختصری از زوار دارد و موکب دیگر که رو به روی فرودگاه و جنب مسجد شهید زاعری قرار دارد، بحث اسکان و تغذیه را بر عهده دارد.

 

وی افزود: سال گذشته به طور میانگین روزی هزار نفر به موکب ما مراجعه می کردند اما امسال پیش بینی می کنیم که این رقم به دو هزار نفر برسد.

 

قاسمی  با بیان اینکه بسته های فرهنگی از جمله برنامه هایی است که در رویداد عظیم  فرهنگی در اختیار زوار قرار می دهیم، گفت: اربعین دریایی از معرفت است، باید بیش از پیش روی این حرکت کار شود و معتقدم در این راستا ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش موثری دارد و می تواند از جنبه تبلیغی و بُعد وحدت آفرینی موثر واقع شود از این جهت که مسجد محل حضور اقشار مختلفی از مردم است و هر فعالیتی که در مسجد انجام شود تاثیری چند برابری دارد.

 

وی تصریح کرد: کار ما یک کار مردمی است، حضورمان در اربعین و فعالیت در موکب ها دو بُعد دارد که یکی شامل بعد مالی و دیگری حوزه برنامه ریزی برای فعالیت ها می شود معتقدم هرچه قدر زیرساخت ها قوی تر باشد بهتر می توان فعالیت کرد.

 

مسوول موکب نورالحسین(ع) کرمانشاه در ادامه به جنبه های ایجاد وحدت میان زوار اربعین از طریق موکب های مستقر در طول مسیر اشاره کرد و گفت: اصل پیاده روی اربعین به تنهایی وحدت آفرین است اما می توان بر نقطه های مشترک نیز تاکید کرد برای مثال استفاده از تصویر شهدای مدافع حرم ایرانی و عراقی می تواند عامل مهمی برای ایجاد مودت هرچه بیشتر به شمار آید چراکه همه آن شهیدان با اقتدا به سالار شهیدان (ع) از جان خود گذشتند.

 

 

 

چاپ خبر