بیگدلی:
استثنا کردن یک یا ۲ نفر از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان دور زدن قانون است
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان نیاز جامعه بود، گفت: اینکه یک یا ۲ نفر را از اجرای این قانون مستثنی کنیم دور زدن قانون است.

 

«احمد بیگدلی» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: قانون منع بکارگیری بازنشستگان با رای بسیار بالای نمایندگان به تصویب رسید و دستگاه ها موظف هستند تا 24 آبان با مدیران و کارکنانی که مشمول این قانون می شوند، تسویه حساب و با آنها خداحافظی کنند.

 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از سازمان ها این قانون را اجرایی کردند و با افرادی که شامل این قانون شده اند تسویه حساب کرده اند که اقدام این سازمان ها جای تقدیر دارد اما هنوز دستگاه ها و سازمان هایی هستند که در راستای اجرای این قانون عمل نکرده اند که قطعا آنها باید تا 24 آبان در راستای اجرای این قانون به وظایف شان عمل کنند.

 

«بیگدلی» با اشاره به برخی سخنان در مورد ارایه استفساریه برای استثنا کردن برخی افراد و از جمله شهردار تهران از این قانون گفت: استفساریه را باید نمایندگان مجلس ارایه دهند که در حال حاضر نیز نماینده ها چنین اراده ای ندارند ولی اگر از سوی تعدادی نیز این موضوع مطرح شود قطعا این استفساریه با مخالفت جدی مجلس مواجه می شود و بالای 75 درصد نمایندگان با آن مخالفت می کنند.

 

وی تاکید کرد: اینکه ما بخواهیم شهردار تهران از اجرای این قانون مستثنی کنیم، جالب است در واقع به خاطر یک نفر نباید قانونی را که جامعه به آن دلخوش و امیدوار شده است زیر سوال ببریم همین موضوع می تواند هزینه های بسیاری را در بر داشته باشد.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: این قانون نیاز جامعه بود و مجلس نیز به این نیاز جامعه پاسخ داد در حال حاضر کشورهای دنیا به سمتی می روند که از نیروهای جوان و خلاق در تمام پست های مدیریتی و اداری استفاده می کنند ما نیز باید در همین راستا عمل کنیم تا شاهد تحولی در نظام اداری و مدیریتی مان باشیم و از این طریق نیز به شعار انقلاب و نظام که جوان گرایی است نیز عمل کرده ایم./

 

 

 

چاپ خبر