معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:
علت حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان ناشی از عوامل طبیعی بود/ اردوهای دانش ‌آموزی تعطیل نمی شوند
کاظمی با بیان اینکه علت رخ دادن حادثه اتوبوس حامل دانش آموزان در تبریز ناشی از عوامل طبیعی بود گفت: اردوهای دانش آموزی تعطیل نمی شوند.

علیرضا کاظمی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی حادثه اخیر تصادف اتوبوس حامل دانش آموزان  در تبریز گفت: تمام اقدامات لازم را برای کنترل امنیت دانش آموزان در اردوهای دانش آموزی فراهم کرده ایم.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود: سال گذشته 13 هزار اردوی دانش آموزی برگزار شده است حادثه ای به دلیل عدم رعایت قوانین و مقرارت اردویی نداشته ایم. نشان می دهد، آموزش و پرورش در کنترل اردوها موفق بوده است. مشکلاتی پیش می آید که عوامل غیر ارادی است.

 

وی ادامه داد: در حادثه ای که در تبریز برای کاروان دانش آموزان اتفاق افتاد، راننده با سرعت کاملا مجاز حرکت  می کرده است. این حادثه به دلیل خرابی ولغزندگی جاده رخ داده است که این ناشی از عوامل طبیعی است و ربطی به رعایت استاندارد ها ندارد.

 

کاظمی با تاکید بر اینکه البته این موضوع هم قابل قبول نیست گفت: باید تمام تلاشمان را کنیم حتی یک دانش آموز کوچکترین آسیب را در اردوی نبیند. تمام اقدامات امنیتی را در حوزه سرپرستان، مربیان، کنترل ماشین  و راننده را از طریق سامانه انجام می دهیم و اردوی راهیان نور تبریز هم تمام مجوزها را داشته است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که پلیس راهور اعلام کرده است که تخطی از سرعت داشته است گفت: سرعت راننده مجاز بوده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش  با بیان اینکه تلاش می کنیم تا از این اتفاق های ناگوار و غیر قابل تحمل دیگر رخ ندهد گفت: پلیس راهور گزارش های نهایی را اعلام خواهد کرد.

 

وی بیان کرد: سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی وظایف خود را دارد و حق اظهار نظر درباره ی علت حادثه ندارد، بلکه باید علت حادثه را پلیس راهور گزارش می دهد.

 

کاظمی بیان کرد: هر اردوی دانش آموزی  مربی دارد که اگر راننده سرعت غیرمجاز داشته باشد به  مرکز نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی اطلاع می دهد و ما به پلیس راهور اعلام می کنیم تا دستور توقف ماشین را بدهد.

 

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تمام اردوهای بیرون شهری دانش آموزی ادامه خواهد داشت. قرار نیست اتفاقی که می افتد تمام برنامه ها را تعطیل کنیم، مخصوصا که ما مقصر نبوده ایم. آموزش و پرورش در این جریان تمام استانداردهای لازم را رعایت کرده است.

چاپ خبر