آشنایی جوانان با خط اسلام و ولایت از رسالت کانونهای مساجد است
نماینده ولی فقیه در استان سمنان تاکید داشت: کانونهای مساجد باید از فرصت مساجد در جهت آشنایی جوانان با خط اسلام و ولایت استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان ، آیت الله سید محمد شاهچراغی در اختتامیه طرح غنی سازی اوقات فراغت کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان در دیدار با مدیران مجری طرح اوقات فراغت کانون های مساجد استان ومدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان گفت : فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باید سازگار و منطبق با دین باشد تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

 

شاهچراغی با اشاره به پسوند اسلامی در عنوان فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این پسوند به معنای این است که تمام کارهایی که در ارشاد اسلامی انجام می شود باید رنگ اسلامی داشته باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان متذکر شد: هر فعالیتی که با دین سازگار نباشد با ارشاد اسلامی تناسبی ندارد و هر فعالیت هنری و غیر هنری باید رنگ دینی و خدایی داشته باشد.

 

وی با اشاره به مخاطبان جوان کانون های فرهنگی هنری مساجد اظهار داشت: کانونهای مساجد به جهت سر و کار داشتن با قشر جوان باید نهایت تلاش را انجام دهند تا از این فرصت در جهت آشنایی جوانان و نوجوانان با اسلام و خط ولایت استفاده کنند.

 

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه انجام فعالیت های مساجد باید خودجوش و به فرهنگ تبدیل شود اضافه کرد: باید متولیان مساجد در کنار هم برای حضور جوانان در مساجد برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی با تاکید بر اینکه فعالیت ها هنری و غیر هنری در کشور باید سبقه دینی و رنگ خدایی داشته باشد گفت: هنر وقتی رنگ اسلام و خدایی گرفت عبادت می شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به فعالیت‌های متنوع کانون‌های فرهنگی هنری تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری برای تحکیم باورهای دینی جوانان استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با محوریت ارزش های دینی و انقلاب اسلامی نقش مهمی ارند افزود: این کانون ها باید با برنامه ریزی سد محکمی در مقابله با جنگ نرم دشمنان باشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با تاکید بر همکاری بسیج و کانونهای مساجد ابراز داشت: بسیج نهاد مقدسی است که همکاری مساجد به عنوان پایگاه های وحدت با بسیج می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

 

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه تلاش کنید تا فعالیت های شما برای خدا و در جهت رضا خدا باشد اضافه کرد: مساجد ظرفیت بالایی دارند و پایگاه وحدت و عبادت، علم و تقوی هستند.

 

امام جمعه سمنان از فعالان و دست اندرکاران کانون های فرهنگی هنری مساجد تجلیل کرد و خواستار همکاری بیش از پیش دستگاهها و مردم با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدیریت جدید آن شد.

 

در این مراسم از فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان که در اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت تلاش و همکاری داشته اند تجلیل شد.

 

چاپ خبر