نخستین شهید مدافع حرم از کانون های مساجد؛
تجلیل از خانواده شهید انصاری در مراسم اختتامیه اوقات فراغت
همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه طرح ملی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور از خانواده شهید مدافع حرم حمیدرضا انصاری مسئول کانون فرهنگی هنری اصحاب المسجد اراک تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از اراک، همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه طرح ملی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور که در سالن سوره حوزه هنری تهران  برگزار شد از خانواده شهید مدافع حرم حمیدرضا انصاری مسئول کانون فرهنگی هنری اصحاب المسجد تخصصی ایثار و شهادت مسجد حاج سید تقی تقوی اراک تجلیل به عمل آمد.

 

در این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزیدگان کانون های مساجد، ائمه جماعات، مسئولان دبیرخانه های کانون های فرهنگی مساجد کشور، حضور داشتند.

 

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با اشاره به تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم، ابراز کرد: این شهدا از فعالان یا مسئولان کانون ها بوده اند؛ همچنین، از مسئولان مخلص و بی ادعای کانون های فعال مساجد و نیز ائمه جماعات همکار و حامی تقدیر می شود.

 

دکتر ارزانی اضافه کرد: این افراد بدون هیچ چشمداشتی در کانون های مساجد همکاری می کنند و این از رویش های انقلاب است و اساساً این کانون ها جزء رویش های انقلاب به شمار می روند.

 

سردار شهید والا مقام حمیدرضا انصاری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از فعالین خوش نام عرصه مسجد و فرهنگ و اسلامی اراک بود که در نوجوانی با شروع جنگ تحمیلی لباس رزم پوشید و وارد عرصه دفاع از کیان اسلامی شد تا در عملیات‌های مختلف حضوری فعال  داشته باشد؛ شهید حمیدرضا انصاری مسئول کانون فرهنگی هنری اصحاب المسجد(تخصصی ایثار و شهادت) مسجد حاج سید تقی تقوی اراک نخستین شهید از کانون های مساجد کشور و چهارمین شهید مدافع حرم استان مرکزی (2اسفند) در میان چشمان اشکبار مردم به خاک سپرده شد.

 

 

چاپ خبر