در هفته اخیر صورت گرفت؛
كشف بیش از ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در كشور
معاون مقابله با عرضه و امور بين‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از كشف ۱۱ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر،«اسداله هادي‌نژاد» گفت: مجموع کشفیات هفته اخیر ۱۱ هزار و ۲۱۱ کیلوگرم است که نسبت به هفته گذشته که ۱۴ هزار و ۲۴۸  کیلوگرم بوده، حدود 27 درصد کاهش را نشان می‌دهد.


معاون مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: کشف محموله یک هزار و ۷۵ کیلوگرمی هروئین در آذربایجان غربی از مهمترین کشفیات هفته جاری می‌باشد.


این مقام مسئول در ستاد بیان داشت: بيشترين حجم مواد مكشوفه مربوط به ترياك به ميزان ۷ هزار و ۸۲۹ كيلوگرم بوده است كه 70 درصد مجموع كشفيات را شامل مي‌شود.


هادی‌نژاد بیان داشت: همچنین از این میزان، 665 كيلوگرم حشيش، یک هزار و ۳۶۹ كيلوگرم هروئين، 7 كيلوگرم مرفین،‏‏ 18 كيلوگرم شيشه، 139 كيلوگرم مواد پيش‌ساز، یک هزار و ۴۴۱ عدد قرص روانگردان و یک هزار و ۳۲۱ كيلوگرم ساير مواد كشف و ضبط شده است.


وی با بيان اينكه اين ميزان از كشفيات طي یک هزار و ۳۰۰ فقره عمليات صورت گرفته است، گفت: سرانه كشفيات مواد مخدر در اين دوره 8.6 كيلوگرم به ازاي هر عمليات بوده است.


معاون مقابله با عرضه ستاد اظهار داشت: از مجموع 139 لیتر مواد پیش‌ساز مکشوفه در اين مقطع مقدار 84 لیتر مواد مکشوفه مربوط به استان تهران  و 40 لیتر مربوطه به استان آذربایجان غربی و مابقی مربوط به البرز مي‌باشد.


هادی‌نژاد افزود: از مجموع یک هزار و ۴۴۱ عدد قرص‌هاي روانگردان مكشوفه در اين مقطع، بيشترين تعداد به ترتيب با 810 عدد مربوط به استان آذربایجان غربی، 420  عدد استان البرز، 111 عدد استان همدان و مابقی مربوط به گیلان، تهران ، هرمزگان، گلستان، سیستان و بلوچستان و سمنان می‌باشد.


وی با بيان اينكه بالغ بر 74.7 درصد كشفيات اين دوره زماني مربوط به شش استان كشور مي‌باشد،‌ اظهار داشت: بيشترين حجم كشفيات با 2430 كيلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است كه معادل 25 درصد كشفيات كشور مي‌باشد و کرمان با 2127 كيلوگرم، هرمزگان با 1400 كيلوگرم، آذربایجان غربی با یک هزار و ۱۰۰ كيلوگرم و خراسان جنوبی با 660 کیلوگرم و فارس با 658 کیلوگرم به ترتيب در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.


معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: سهم كشفيات 3 استان اولويت‌دار حوزه مقابله در شرق کشور يعني سيستان و بلوچستان، كرمان و هرمزگان از كشفيات كل كشور در هفته مذكور 53.2 درصد می باشد.


هادی نژاد در تشریح خبر کشف بیش از هزار کیلوگرم هروئین در آذربایجان غربی گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) با همکاری گمرک مرز بازرگان یک محموله قاچاق مواد مخدر را که قرار بود از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به سمت ترکیه حرکت کند، متوقف و مقدار 1075 کیلوگرم هروئین را که به طرز ماهرانه‌ای در کف تریلی جاساز شده بود، کشف و راننده آن را دستگیر کنند.


وی در پايان گفت: طي اين مدت، 147 دستگاه خودرو، 27 دستگاه موتور سيكلت، 9 قبضه سلاح و 19 دستگاه موبايل توقيف شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چاپ خبر