فرمانده ناجا:
حادثه تروریستی اهواز نمونه‌ای از توطئه دولت‌های دست‌نشانده آمریکا در منطقه بود
سردار اشتری با بیان اینکه حادثه تروریستی اهواز اقدامی دردناک و نمونه‌ای نزدیک از توطئه دولت‌های دست‌نشانده آمریکا در منطقه بود، گفت: تروریسم مانع بزرگی برای تحقق امنیت و آرامش و صلح جهانی و بین‌المللی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، سردار «حسین اشتری»، امروز (چهارشنبه۱۸مهر) در نهمین نشست نیروی انتظامی با سفرا، کاردانان و نمایندگان سازمان های بین المللی گفت: یکی از نیازهای اولیه بشر برای رسیدن به زندگی مطلوب و سعادتمندانه برخورداری از امنیت در ابعاد مختلف از قبیل امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است. امنیت مقوله ای اساسی در هر نظام اجتماعی می باشد و هر کشوری اولویت اول ساختار حکومتی خود را به برقراری امنیت در مقیاس های ملی و داخلی قرار می دهد بدون تردید برای تامین این امنیت و گسترش آرامش و عدالت به پلیس قدرتمند و رئوف نیاز دارد.  

 

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه های دینی و فرهنگ حسینی (ع) و در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری با برنامه ریزی، سازماندهی و مدیریت جهادی همراه با ایثار و از خود گذشتگی و جلب مشارکت اجتماعی توانسته است به موفقیت های چشمگیر و کارنامه درخشانی در حوزه امنیت و آرامش دست یابد.

 

سردار اشتری با بیان اینکه امنیت و آرامش رکن اساسی مناسبات سیاسی و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی است، تصریح کرد: رشد و شکوفایی استعدادها در امنیت و چارچوب مقررات به ظهور می رسد و افراد جامعه می توانند از مواهب آنها بهره مند شوند ولیکن معضلاتی مانند مواد مخدر، جرایم سازمان یافته و جرایم سایبری و جنایات عظیم تری مانند تروریسم مانع بزرگی برای تحقق این باور مقدس در بسیاری از نقاط دنیا و شکل گیری صلح جهانی و بین المللی شده است.

 

وی در ادامه افزود: در این شرایط نیروی انتظامی با برنامه ریزی هدفمند و جانفشانی تحسین برانگیز کارکنان خود توانسته توطئه های دشمنان و حامیان آنان در منطقه را خنثی و جبهه جنایتکاران را ناکام بگذارد. انهدام باندهای مخوف و کشف هزاران تن مواد مخدر در هر سال و تقدیم هزاران شهید و جانباز نمونه های گویا از اراده پلیس برای مبارزه بی امان با این پدیده شوم بین المللی است البته تعقیب و ناکام گذاشتن ناامن کنندگان فضای سایبری و دفاع یکپارچه و مقتدرانه در مرزهای ایران اسلامی نشانه دیگری از توانمندی نیروی انتظامی به حساب می آید.

 

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت های بی نظیر و برخورداری از دیدگاه های ارزشی و آسمانی مانند عدالت و انصاف و دفاع از مظلومان و درماندگان و استکبارستیزی و مقاومت در برابر ظالمان همواره مورد توجه و تحسین دشمنان داخلی و خارجی شده است.

 

وی با اشاره به حادثه تروریستی 31 شهریورماه سال جاری اظهار کرد: این حادثه در سالروز دفاع مقدس در اهواز رخ داد و موجب شهادت جمع زیادی از هم‌میهنان به ویژه کودکان و جانبازان شد اقدامی دردناک و نمونه ای نزدیک از توطئه دولت های دست نشاندهنده آمریکا در منطقه و تروریست های ساخته شده به دست آنها می باشد.

 

سردار اشتری در ادامه افزود: اما پیام جمهوری اسلامی ایران به اینگونه حوادث روشن و پشیمان کننده است چرا که امنیت مردم ایران خط قرمز همه مسئولان و مدافعان سرزمینشان بوده و عملیات اخیر فرزندانشان علیه تروریست ها در خاک سوریه پاسخ ویران کننده ای به آنها و اربابانشان می باشد. من در همین جا لازم می دانم از همه دولتمردان و سران کشورهایی که در این حادثه هولناک با جمهوری اسلامی ایران اظهار همدردی کردند، صمیمانه تشکر کنم.

 

وی گفت: هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی که امروز به مناسبت پاسداشت فعالیت های متعهدانه و اثربخش کارکنان فداکارش در بخش های امنیتی، انتظامی و اجتماعی دور هم جمع شده ایم فرصت مناسبی برای تمرین و گسترش مفاهیمی مانند انضباط و اقتدار، حرفه گرایی و کارآمدی، آموزش و پیشگیری اجتماعی، خدمتگزاری و امانتداری و پژوهش محوری و روزآمدی و نهایتا ولایتمداری و ایثارگری تا مرز شهادت همانند امام حسین (ع) است.

 

سردار اشتری افزود: در این ایام نیروی انتظامی در کنار توانمندی های تبیین شده می تواند در کنار مسئولان، مردم و شما میهمانان عرصه بین المللی چارچوبی مستحکم برای نظامی هماهنگ تر از گذشته در جهت انتقال تجربیات و مناسبات چندجانبه را برپا کند.

 

 

چاپ خبر