امام جمعه موقت اصفهان خطاب به موکب داران:
تغذیه روح زائران اربعین حسینی(ع) فراموش نشود
امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) باید دنیا را با اهداف آن حضرت آشنا کند، خطاب به موکب داران گفت: تغذیه روح زائران اربعین مهم تر از تغذیه جسم آن هاست و باید به این قضیه نیز پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، «آیت الله سید ابوالحسن مهدوی» در خطبه های نماز جمعه امروز اصفهان با بیان اینکه اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) باید دنیا را با اهداف آن حضرت آشنا کند، خطاب به موکب داران گفت: تغذیه روح زائران اربعین مهم تر از تغذیه جسم آن هاست و باید به این قضیه نیز پرداخته شود.

 

امام جمعه موقت اصفهان جهاد با منافقان، جهاد علمی، جهاد در فتنه، جهاد با صدام و جهاد اقتصادی را از جمله جهادهای ملت بزرگ ایران در 40 سال گذشته برشمرد و افزود: انسجام و اقتدار از عوامل مهم پیروزی ملت ایران در این جهادهاست.

 

وی به دیدار رهبر معظم انقلاب با بسیجیان در ورزشگاه آزادی اشاره کرد و تصریح کرد: امید معظم له به جوانان و به خصوص به جوانان مومن انقلابی و بسیجی است هرچند همه ملت ما بسیجی هستند.

 

مهدوی با بیان اینکه بسیجی باید امام شناس و رهبر شناس باشد، گفت: بسیجی باید بر اساس بینش های عقلی به رهنمدهای رهبری عمل کند.

 

وی در ادامه به اهمیت استفاده از جوانان در مناسب مدیریتی کشور اشاره کرد و افزود: با مدیران بازنشسته نمی شود کشور را به سوی جلو پیش برد و این موضوع در سال های گذشته نیز ثابت شده است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری خواستار ثبات در بازار شد و اظهار داشت: خوشبختانه قوه قضائیه در اقدامی خوب احکامی را برای مفسدان اقتصادی صادر کرد و 3 نفر از آنان را محکوم به اعدام کرد تا برای دیگران درسی باشد.

 

وی به فرمایشی از رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه دوران «بزن و دررو» تمام شده است، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخی دندان شکن عاملان حمله تروریستی اهواز را هلاکت رساندند و اهمیت این موضوع در این است که از پهبادهای رادارگریز استفاده شد که از پایگاه های آمریکایی عبور کردند و موشک های ما در نزدیکی پایگاه های آنها فرود آمد.

 

آیت الله مهدوی در پایان به صدور حکم دادگاه لاهه به نفع ایران اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: هرچند ممکن است این حکم اجرا نشود اما همین که چهره آمریکا باری دیگر در مقابل چشم جهانیان شکسته شد، خوب است.

 

چاپ خبر